Instytucja kultury m.st. Warszawa

ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa

+48 22 255 05 00 | dsh@dsh.waw.pl

Program kawiarni do pobrania
ZIOŁA DLA PIĘKNEJ KOBIETY
Czy wiesz, że wszystkie luksusowe kosmetyki możesz przyrządzić samodzielnie z naturalnych składników w swojej kuchni? Karolina Kumor – autorka bloga Slow Mindful Beauty opowie jak z pomocą natury zadbać o swoje piękno.
WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH:GRAMY W KARTOGRAFIĘ
Czy wiesz, jak dużo symboli kartograficznych zawierają mapy? Zasady gry są łatwe, wystarczy dostrzec dwa takie same znaki. Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia swojej spostrzegawczości. Gwarantujemy świetną zabawę, a zwycięzcom nagrody!
KRYZYS MIGRACYJNY I CO DALEJ?
Masowe przybywanie uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy rozpoczęło się w 2014 roku i trwa do dnia dzisiejszego. O genezie, konsekwencjach i przyszłości tego złożonego historycznie, ekonomicznie i politycznie zjawiska opowie Paweł Cywiński - orientalista, kulturoznawca, geograf i współtwórca portali uchodzcy. info oraz post-turysta.pl.
ALE MEKSYK!
Jak przejść 450 km w 18 dni przez jeden z najniebezpieczniejszych rejonów Meksyku? Krzysztof Noworyta niestrudzony piechur, opowie o swojej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Będzie gorąco!
JAPONIA – MIĘDZY TRADYCJĄ A NOWOCZESNOŚCIĄ
W 2011 roku fala tsunami wywołana trzęsieniem ziemi doprowadziło do śmierci blisko 20 000 osób w Japonii. Jak zmieniły się gospodarka, kultura, a przede wszystkim społeczeństwo Japonii w ciągu ostatnich lat opowie pracownik UW Maciej Kałaska. Partner: Polskie Towarzystwo Geograficzne.