Edukacja

  • szkoła podstawowa
  • nauczyciele
  • dla dzieci
Zapisy pod numerem: 22 255 05 25
Zajęcia są bezpłatne.

Edukacja

Oferta warsztatów do nowych wystaw

Oferta warsztatów do nowych wystaw


szkoła podstawowa nauczyciele dla dzieci  

Marzenia o lataniu – historia, pasja, nowoczesność. Wystawa plenerowa z okazji 90-lecia Aeroklubu Warszawskiego (Wrzesień 2017)

 

Na wystawie pokazujemy dorobek polskich wynalazców, eksperymentatorów, naukowców i pionierów lotnictwa, a także biografie lotników i lotniczek II Rzeczpospolitej. Niezwykłe historie pierwszych prób lotniczych oraz działań, które miały spopularyzować nowy, powietrzny środek transportu. Dzięki współpracy z Aeroklubem Warszawskim prezentujemy nieznane, przedwojenne i powojenne, zdjęcia oraz dokumenty, ukazujące życie codzienne warszawskich lotnisk. Wystawę uzupełnią aplikacja QR, dzięki której można będzie obejrzeć archiwalne filmów i zdjęcia zabytkowych artefaktów związanych z lotnictwem oraz stanowiska interaktywne tłumaczące zasady lotu.

 

Program zajęć do wystawy:

 

Dmuchawce, latawce, wiatrbudowa konstrukcji latających
Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z początkami lotnictwa na świecie i w Polsce. W części warsztatowej dzieci, mając do dyspozycji kolorowe kartki papieru, patyczki, sznurki i bibułę, mają za zadanie samodzielnie skonstruować latawiec.

 

Dlaczego człowiek może latać?
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi postaciami historii polskiego lotnictwa – pilotami, konstruktorami, dowódcami oddziałów w czasie wojny. W części warsztatowej najmłodsi samodzielnie wycinają, ozdabiają, a następnie sklejają papierowy szybowiec Gucio.

 

Lotnisko w budowie – wspólne tworzenie makiety lotniska
Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z historią warszawskich portów lotniczych, a także budową lotniska. W części warsztatowej dzieci, z pomocą dostępnych materiałów, przygotowują makietę lotniska.

 

 

Na zajęcia zapraszamy grupy zorganizowane do 25 osób. Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9.00–15.00.

Zajęcia są bezpłatne. Informacje i zapisy: Dział Edukacji DSH, tel. 22 255 05 25, e-mail: edu@dsh.waw.pl