Multimedia

  • różne
  • aktualności

Multimedia

Wasza Warszawa

Wasza Warszawa


różne aktualności  

Bezpłatna aplikacja „Wasza Warszawa" – dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców stolicy. W aplikacji nie znajdziecie też reklam (oprócz tych historycznych). Poznajcie nowe materiały, które pojawiły się z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego!

 

 

 

 

„Wasza Warszawa" łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Aplikacja, korzystając ze zdjęć, nagrań filmowych i dźwiękowych, dokumentów oraz innych świadectw, poprowadzi Was przez współczesną stolicę i przybliży pasjonującą historię miasta. Interaktywne mapy z różnych momentów XX wieku, spacery czy gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) pozwolą zanurzyć się w historii stolicy.

Pierwszą odsłonę aplikacji doceniono prestiżowymi nagrodami w konkursie Mobile Trends Awards Mobile Trends Awards i Golden Arrow 2019. A wtedy mogliście się przenieść tylko do międzywojnia!
Materiały w aplikacji są sukcesywnie rozszerzane. 

Z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego aplikacja została uzupełniona o dziesiątki miejsc, zdjęć i faktów, które można poznawać, spacerując z telefonem w ręku – lub na spokojnie, w domowym zaciszu. Jest też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o stanie wojennym i Warszawie!

Jak zauważa Agnieszka Tomasińska, koordynatorka projektu „Wasza Warszawa” – Taka aplikacja daje bardzo unikatową perspektywę. Pozwala rozglądać się po współczesnej stolicy, być we własnej codzienności i jednocześnie zderzać ją z historią, widzieć, co działo się w danym miejscu w trakcie stanu wojennego, ale też nadawać codziennie mijanym miejscom nowe znaczenia.

 

Pobierz aplikację i daj się porwać historii!
 

 

 

deklaracja dostępności