Program

  • spotkanie

Program

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – Przetrwałam. Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu

03.10.2017
godzina 18:00

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – Przetrwałam. Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu

03.10.2017
godzina 18:00

  • spotkanie
spotkanie  

Jak wyglądał powrót do życia po traumie niemieckich obozów, sowieckich łagrów, czy więzień w stalinowskiej Polsce? Jakie były dalsze losy więźniarek Ravensbrück, Auschwitz-Birkenau, Workuty, Fordonu? Jak ich doświadczenia wpłynęły na życie ich rodzin, ich dzieci? Na ile umiały o tym opowiedzieć?

Zapraszamy na debatę wokół książki „Przetrwałam. Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu” wydanej przez Dom Spotkań z Historią. Dyskusja połączona będzie z premierą audiobooka, na którym wspomnienia kobiet czytają wybitne aktorki: Julia Kijewska, Małgorzata Pieczyńska i Kinga Preis.

O życiu po traumie rozmawiać będą: Anna Siemińska – terapeutka, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, członek założyciel Zespołu Pomocy Psychoterapeutycznej; Katarzyna Madoń-Mitzner, współautorka książki „Przetrwałam”, która opowie o nagrywaniu tak trudnych relacji, a także o swoich doświadczeniach w rozmowach z bohaterkami książki oraz prof. Katarzyna Schier – psycholog, pracownik naukowy Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, członek Katedry Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny. Dyskusję poprowadzi Michał Wójcik, historyk i dziennikarz, autor książki „Królestwo za mgłą”, wywiadu z Zofią Posmysz – więźniarką Auschwitz, Ravensbrück i Neustad-Glewe. Fragmenty książki przeczyta aktorka Małgorzata Pieczyńska.