Program

  • cykle
  • spotkanie

Program

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Służby specjalne w walce z terroryzmem

16.11.2018
godzina 18:00

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Służby specjalne w walce z terroryzmem

16.11.2018
godzina 18:00

  • cykle
  • spotkanie
cykle spotkanie  

Jaką rolę odgrywały i odgrywają służby specjalne w walce z terroryzmem? Porozmawiamy o tym podczas kolejnego spotkania z cyklu „Spojrzenia na terroryzm”, który organizujemy wspólnie z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.  Działania operacyjne służb specjalnych są jednym z najbardziej kluczowych narzędzi w rozpoznaniu i przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym. Różnorodność mechanizmów wykorzystywanych przez służby do realizacji tych zadań – od działań rozpoznawczych w cyberprzestrzeni aż po penetrację międzynarodowych sieci terrorystycznych – będą tematem dyskusji zaproszonych gości.

W spotkaniu wezmą udział: gen. Marek Dukaczewski, Piotr Niemczyk, Witold Lewandowski, Krzysztof Liedel. Spotkanie poprowadzi Paulina Piasecka.

Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.

Cykl „Spojrzenia na terroryzm” ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w celu przeciwdziałania temu zagrożeniu. Spotkania są okazją do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX wieku.