Program

  • wokół wystaw
  • inne

Program

Warszawski Magiczny Dansing Spirytystyczny [ZAPISY]

30.11.2018
godzina 19:00

Warszawski Magiczny Dansing Spirytystyczny [ZAPISY]

30.11.2018
godzina 19:00

  • wokół wystaw
  • inne
wokół wystaw inne  

Spędź noc andrzejkową w prawdziwie spirytystycznej atmosferze! Będziemy tańczyć do najpiękniejszych melodii, wróżyć i przepowiadać przyszłość oraz odkrywać, jak robiono to w dwudziestoleciu międzywojennym. Wstęp na imprezę jest wolny, ale obowiązują zapisy: andrzejki@dsh.waw.pl.

Wróżby z lanego wosku, 1930. Fot. NAC.

Wróżby z lanego wosku, 1930. Fot. NAC.


Jedyny w swoim rodzaju dansing, na którym będzie można potańczyć do najpiękniejszych polskich melodii przed- i powojennych w wykonaniu kultowej postaci polskiej sceny alternatywnej, Piotra Zabrodzkiego, który wystąpi z zespołem. Piosenki, niczym wehikuł czasu, przeniosą nas w minioną epokę, pozwolą rozpłynąć się w secesyjnym pięknie ich kompozycji i bujnej harmonii, a jednocześnie przypomną nam o sprawach uniwersalnych i ponadczasowych – o miłości, tęsknocie i bólu. Na dansingu nie zabraknie wspaniałych przebojów takich jak „Tango Milonga”, „Na Pierwszy Znak”, „Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą”. Zapraszamy na wyjątkową podróż sentymentalną do Warszawy lat 20.  

W andrzejki nie może zabraknąć też wróżb! Po dansingu zapraszamy na uwielbiany w międzywojniu wieczorek spirytystyczny. Stara Cyganka prawdę powie, zinterpretuje sny, powróży z fusów, wosku i postawi karty. Tego wieczoru przywołamy nie tylko duchy przeszłości, ale przepowiemy też przyszłość.

WSTĘP WOLNY!
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
andrzejki@dsh.waw.pl

DRESS CODE: stroje wieczorowe z lekką nutką nonszalancji.
Start: 19:00 (rozgrzewka, wróżby), 
Start dansingu: 21:00
Stop: 00.00

Zespół wystąpi w składzie:
Piotr Zabrodzki – pianino, śpiew
Tomasz Duda – saksofon
Piotr Domagalaski – kontrabas
Artur Lawrenz – perkusja

Piotr Zabrodzki – gra na prawie wszystkim i prawie wszędzie (m.in. Baaba, Efekt Moozgu, LXMP, Pole, Warszawskie Combo Taneczne czy The Kurws). Bohater kultowego w pewnych kręgach fanpage’a Nakrycia głowy Piotra Zabrodzkiego.