Program

  • inne

Program

POŻAR W BURDELU | Herosi transformacji. Ostateczne starcie

05.06.2019
godzina 19:00

POŻAR W BURDELU | Herosi transformacji. Ostateczne starcie

05.06.2019
godzina 19:00

  • inne
inne  

Pozostali przy życiu polscy Avengersi – superbohaterowie transformacji – zbierają się w 30. rocznicę odzyskania wolności w opuszczonym Parku Rozrywki Narodowej, który budował w Warszawie Michael Jackson. Balcero, Excel, Lech i Danuta Wałęsowie, Joanna Szczepkowska, Gruba Kreska i inni herosi przy ośmiorniczkach i prosecco debatują jak oświecić lud. Na spektakl zapraszamy do Małej Warszawy (ul. Otwocka 14). Dołącz do wydarzenia na FB!

>> BILETY W GOING. <<

„Herosi transformacji” to drugi po „Żelaznych Waginach 2” komiks muzyczny Pożaru w burdelu na deskach Małej Warszawy. 30. rocznica odzyskania wolności jest okazją do rozmowy o transformacji nie tylko z perspektywy polityki, ale także popkultury, której symbolem jest musical. We współpracy z Domem Spotkań z Historią artyści pokażą, że w świecie przeciążonym informacjami to współczesny teatr muzyczny jest najlepszym medium dla głębokiej i równocześnie masowej rozmowy o historii Polski.

Pożar w burdelu po licznych transformacjach powraca jako warszawski teatr muzyczny, którego celem jest tworzenie oryginalnych, polskich musicali. W ojczyźnie teatru muzycznego kuźnią nowych idei jest off-broadway. „Herosi transformacji” inaugurują offową scenę muzyczną w Warszawie. Małej Warszawie.

Aby przebić rząd w ofercie socjalno-rozrywkowej, bohaterski Balcero – lider herosów – ogłasza II Plan Balcerowicza. Napędem PKB będzie popkultura i rozrywka: komiksy, gry komputerowe i musicale, którymi młody Leszek Balcerowicz zachwycił się podczas podróży do Nowego Jorku w latach 70. Z ówczesną wielką miłością – Paulą Wilanowską – oglądali spektakle na Broadwayu, zwiedzali muzea i poznali Andy Warhola. Paula – obecnie szefowa biura popkultury w Ratuszu – spotyka Balcero po latach na fieście z okazji 30-lecia odzyskania wolności. Czy uda się uratować miłość, odbudować Park Rozrywki Narodowej i odzyskać kontakt z ludem? Kto wygra ostateczne starcie o serca i dusze Polaków?

Zapraszamy na pokazy 2, 4 i 5 czerwca 2019 roku do Małej Warszawy (ul. Otwocka 14).

W obsadzie oprócz artystek znanych z poprzednich spektakli Pożaru wystąpią gwiazdy SNL Polska, Teatru Syrena, Teatru Lalka, laureaci i finaliści PPA oraz osobowości świata muzycznego.

POSTACI: Leszek Balcerowicz (Michał Meyer), Lech Wałęsa (Rafał Derkacz), Danuta Wałęsowa (Monika Babula), Metrowoman (Karolina Czarnecka), Michael Jackson (Krzysztof Broda-Żurawski), Andy Warhol (Ralph Kaminski)

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Michał Walczak
MUZYKA: Andrzej Izdebski, Wiktor Stokowski
RUCH SCENICZNY: Bartosz Figurski
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Barbara Koczarowa, Agata Stanula
PLAKAT/WIZUALE: Beata Sosnowska
VIDEO: Volatus Media
PRODUKCJA: Wiktoria Monika Gołębiewska

Partnerem spektaklu jest Dom Spotkań z Historią.