Program

  • książka
  • spotkanie

Program

Klub Komediowy przedstawia: Zdzierak warszawski, czyli 366 dni z życia stolicy

26.11.2019
godzina 18:00

Klub Komediowy przedstawia: Zdzierak warszawski, czyli 366 dni z życia stolicy

26.11.2019
godzina 18:00

  • książka
  • spotkanie
książka spotkanie  

Jedyna taka improwizacja w mieście!

Czy wiesz, co na warszawskich ulicach robił wielbłąd Grzesio? Kiedy uruchomiono pierwszą windę w Warszawie? Kim był „czarodziej z Traktu Królewskiego”? Gdzie kupimy pączki, które jadał Piłsudski? Co w gwarze warszawskiej znaczy „cwajnos”?

Zapraszamy do Domu Spotkań z Historią na niezwykły wieczór, który uświetni warszawski Klub Komediowy. Inspiracją i natchnieniem dla artystów będą kartki ze Zdzieraka warszawskiego, wyjątkowego kalendarza zdzieranego na 2020 rok wydanego przez DSH. A jest się czym inspirować! Najciekawsze wydarzenia z życia stolicy i jej mieszkańców, przepisy kulinarne, doniesienia prasowe, słownik gwary warszawskiej, archiwalne fotografie...to wszystko, co kryje w sobie Zdzierak warszawski stanie się inspiracją do wieczoru improwizowanych piosenek w wykonaniu takich gwiazd warszawskiej sceny impro. 

Ponadto w programie wieczoru spotkanie z autorami Zdzieraka Agnieszką Tomasińską i Dariuszem Krajewskim, Ryszardem Mączewskim (Fundacja „Warszawa1939.pl”), autorem tekstów do kalendarza oraz Martyną Goździuk i Januszem Dzianą ze Stowarzyszenia Gwara Warszawska. Nie zabraknie także konkursu, w którym do wygrania będzie właśnie Zdzierak.

Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

:: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: :: ::

Na scenie, na poczekaniu przekładających w dźwięki i słowa piosenek przekładających to, co na kartkach Zdzieraka, zobaczycie: 

Annę Iwanek

Wokalistkę, improwizatorkę. Występującą w warszawskim Klubie Komediowym (m.in. w spektaklach Speed dating improwizowany i Ćma barowa), która współpracowała muzycznie m.in. z Pablopavo – przy płycie Wir, oraz z Patrycją Sokół i Piotrem Cugowskim, z którymi nagrała piosenkę promującą film Jana Komasy – Miasto 44

Martę Podobas

Improwizatorkę teatralną i muzyka. Śpiewącą w zespole Sound'n'Grace oraz wspóltworzącą zespół Bardotka Trio. Będącą, oczywiście, częścią warszawskiego Klubu Komediowego (w którym gra m.in. w spektaklach  Musical improwizowany i Żony Wilanowa) oraz Teatru Improwizacji 1000 DEN.

Macieja Chwałę 
Absolwenta UMFC w Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Stojek oraz Policealnego Studium Jazzowego w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jagodzińskiego. W Klubie Komediowym zajmującego się oprawą muzyczną w spektaklach, m.in. w Fabularnym przewodniku po czy Ćmie barowej.

Mateusza Lewandowskiego

Absolwenta wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2007 do 2014 związanego z warszawskim Teatrem Studio, a od 2014 z Klubem Komediowym. Aktora, improwizator teatralnego, aktor dubbingowego i lektora. Współautora tekstów spektakli: Tania rewia i Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie.

Od lewej: Anna Iwanek, Marta Podobas, Maciej Chwała, Mateusz Lewandowski

Od lewej: Anna Iwanek, Marta Podobas, Maciej Chwała, Mateusz Lewandowski