Program

  • książka

Program

Święta z dobrze napisaną historią | kiermasz świąteczny

14.12.2019 - 15.12.2019

Święta z dobrze napisaną historią | kiermasz świąteczny

14.12.2019 - 15.12.2019

  • książka
książka  

Szukasz prezentów pod choinkę? Przyjdź koniecznie na nasz świąteczny kiermasz i kup m.in. album z dedykacją legendy polskiej fotografii reportażowej i modowej Tadeusza Rolke oraz Mirka Wiśniewskiego, autora zdjęć prezentowanej w DSH „Polskie bieguny. Himalaje '74 i Antarktyda '77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego”.W dwa pierwsze grudniowe weekendy (7-8 oraz 14-15 grudnia) w naszej księgarni kupisz wybrane tytuły w atrakcyjnych cenach z rabatami nawet do 50%. Po zakupach zapraszamy do świątecznego stoiska, w którym zakupione w naszej księgarni książki zamienimy w pięknie zapakowane prezenty. Świąteczną promocję przygotowała także kawiarnia Karowa 20 – tylko w tych dniach przy zakupie książki kawa i herbata tańsze o 10% (za okazaniem paragonu z księgarni).

Polecamy zwłaszcza nasze tegoroczne nowości:

Polskie bieguny. Himalaje '74 i Antarktyda '77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego
Spotkanie z autorem: 15.12 (niedz.), godz. 16:30
Ponad dwieście nieznanych i niepublikowanych dotąd fotografii pokazujących historię początków Polskiego Himalaizmu Zimowego i budowę Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Antarktydzie.

Zdobyć Księżyc
Ponad sto zdjęć z archiwów NASA. Pasjonująca, wizualna podróż z Ziemi na Księżyc. Najciekawszy wybór fotografii wykonanych przez astronautów, dzięki którym możemy zobaczyć, jak wyglądał pierwszy moment człowieka na Srebrnym Globie.

Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie
Spotkanie z autorem: 14.12 (sob.), godz. 16:00
Ponad sto zdjęć jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Wielowątkowa opowieść o stolicy lat 50. i 60. − od obrazów zrujnowanego po wojnie miasta poprzez reportaże z życia mieszkańców, fascynację modą i pięknymi dziewczynami.

Zdzierak warszawski
Najlepszy kalendarz na 2020 rok. 366 dni z życia miasta. Najciekawsze wydarzenia, przepisy kulinarne, doniesienia prasowe, słownik gwary warszawskiej, archiwalne fotografie.

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność
Historyjki o przełomowym roku 1989 z ilustracjami narysowanymi przez legendarnego Bohdana Butenkę, czyli niezwykłe opowieści o historii Warszawy i życiu jej mieszkańców dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Warszawa zapamiętana. W okupowanej stolicy
Obraz codziennego życia w Warszawie z lat 1939–44, przedstawiony we wspomnieniach jej mieszkańców. Subiektywny, nacechowany emocjami obraz miasta i zapis indywidualnej pamięci o wydarzeniach sprzed 80 lat. Publikacja z serii wydawniczej „Z Archiwum Historii Mówionej”.

Nie możesz przyjść? Zapraszamy także do sklepu internetowego: www.bookstore.dsh.waw.pl