Program

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

Moje Miasto Warszawa | Bulwary i dziki brzeg – dzielnica Wisła | warsztaty dla dzieci

07.03.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Bulwary i dziki brzeg – dzielnica Wisła | warsztaty dla dzieci

07.03.2020
godzina 12:30

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci
cykle warsztaty dla dzieci  

Dlaczego o terenach nadwiślańskich mówi się niekiedy, że to dziewiętnasta dzielnica Warszawy? Jak dobrze zagospodarować obszary nadrzeczne w mieście? Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Moje Miasto Warszawa”.Wisła, szczególnie w sezonie letnim, przyciąga tłumy warszawiaków, którzy chcą oderwać się od miejskiego zgiełku i poczuć jak na wakacjach. Z jednej strony Bulwary Wiślane z ciekawa historią, z drugiej – dziki i unikatowy praski brzeg i jego plaże. Przestrzeń współgrająca z naturą to wyzwanie zarówno dla współczesnych architektów, jak i dla uczestników warsztatów.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: https://evenea.pl. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

****
Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Różnorodność dzielnic warszawy, a przede wszystkim ich historia i architektura są motywem przewodnim serii warsztatów dla dzieci i rodziców. To już czwarta edycja projektu, ale pierwsza, w której najmłodsi poznają Warszawę z perspektywy każdej jej dzielnicy. W finalnej części cyklu zaprojektują nowy obszar miasta i bogatsi o wiedzę, jako młodzi „eksperci”, stworzą unikalną mapę Warszawy. Podczas każdego spotkania dokładnie przyglądamy się jednej dzielnicy. Pokazujemy ciekawe budynki – zabytki i nowe obiekty, opowiadamy o historii i pobudzamy wyobraźnię starszych i młodszych. W drugiej części w rodzinnych grupach tworzymy, projektujemy, wymyślamy, budujemy i planujemy.

Zadaniem serii warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki, ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Podczas warsztatów chcemy uwrażliwić dzieci na przestrzeń i jej różnorodność oraz kształtować postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy. Dowiedz się więcej o całym cyklu.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk, Katarzyna Żaczek, Aleksandra Pawlak i Marta Baranowska – doświadczone edukatorki i animatorki.

Dom Spotkań z Historią jest partnerem cyklu warsztatów. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.