Program

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

Moje Miasto Warszawa | Leśne spacery z Panem Rembertem | warsztaty online

16.05.2020
godzina 11:00

Moje Miasto Warszawa | Leśne spacery z Panem Rembertem | warsztaty online

16.05.2020
godzina 11:00

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci
cykle warsztaty dla dzieci  

Warcamy z cyklem warsztatów architektonicznych „Moje Miasto Warszawa”. Zajęcia przeniosły się do sieci, ale cel pozostał ten sam – przybliżyć najmłodszym poszczególne dzielnice Warszawy i przy tym twórczo spędzić czas. Tematem kolejnych warsztatów będzie Rembertów.Las, kolej, koszary, rekreacja – te hasła będą towarzyszyły nam podczas opowieści o najmniej zaludnionej, a przy tym najbardziej zalesionej części Warszawy – Rembertowie. Wspomnimy kolej Warszawsko-Terespolską, koszary wojskowe, a w części warsztatowej stworzymy idealną przestrzeń rekreacyjną w mieście. Warto mieć w zasięgu ręki coś do pisania/rysowania. Być może wśród domowych zasobów znajdą się też pudełka, kartony, tasiemki, rurki? Wszystko, co może posłużyć do budowania przyda się podczas warsztatów. Bezpłatne warsztaty będą odbywały się na platformie Zoom, a uczestnicy w domowych warunkach będą najpierw uzupełniali swoją wiedzę o Warszawie, a następnie tworzyli jej fragmenty z dostępnych w domu materiałów.

WAŻNE: Niezmiennie zapraszamy na warsztaty dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mojemiasto4. Liczba miejsc jest ograniczona.

****
Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Różnorodność dzielnic warszawy, a przede wszystkim ich historia i architektura są motywem przewodnim serii warsztatów dla dzieci i rodziców. To już czwarta edycja projektu, ale pierwsza, w której najmłodsi poznają Warszawę z perspektywy każdej jej dzielnicy. W finalnej części cyklu zaprojektują nowy obszar miasta i bogatsi o wiedzę, jako młodzi „eksperci”, stworzą unikalną mapę Warszawy. Podczas każdego spotkania dokładnie przyglądamy się jednej dzielnicy. Pokazujemy ciekawe budynki – zabytki i nowe obiekty, opowiadamy o historii i pobudzamy wyobraźnię starszych i młodszych. W drugiej części w rodzinnych grupach tworzymy, projektujemy, wymyślamy, budujemy i planujemy.

Zadaniem serii warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki, ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Podczas warsztatów chcemy uwrażliwić dzieci na przestrzeń i jej różnorodność oraz kształtować postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy. Dowiedz się więcej o całym cyklu.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk, Katarzyna Żaczek, Aleksandra Pawlak i Marta Baranowska – doświadczone edukatorki i animatorki.

Dom Spotkań z Historią jest partnerem cyklu warsztatów. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.