Co pamiętają najstarsi warszawiacy? Jak zmieniała się Warszawa na przestrzeni lat? Zapraszamy na ostatni z cyklu letnich spacerów varsavianistycznych, w ramach którego udamy się na Wolę.
Barbara Jakubowska z Barbarą Bojanowską, 1937. Fot. zbiory Rajmunda Ulatowskiego/AHM.
Spotykamy się zawsze we wskazanym miejscu o godzinie 16:00. Spacery poprowadzą przewodnicy Maria Pawlak i Piotr Hummel z WAWstep. Na spacery obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób.
Zgłoszenia na spacer po Woli prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 8 sierpnia na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH.
Udział w spacerze „Warszawa zapamiętana” jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH.
O spacerze:
Pierwsze bomby na Warszawę spadły na Rakowcu i Kole. Okazało się, że celem niemieckich samolotów są nie tylko strategiczne punkty wojskowe, ale również zwykłe zabudowania mieszkalne. Spacerując po Kole, przypomnimy ten trudny czas, zanik przedwojennego świata i realia życia okupacyjnego. Dowiecie się, jak zmieniła się Wola po wrześniu 1939 i jak wojna wpłynęła na życie zwyczajnych rodzin. W czasie spaceru będą nam towarzyszyły wspomnienia mieszkańców, nagrane przez Archiwum Historii Mówionej.