Program

Z Polem i Niką do Lwowa i Rapperswilu – warsztaty i filmy animowane dla dzieci

05.09.2020
godzina 16:00

Z Polem i Niką do Lwowa i Rapperswilu – warsztaty i filmy animowane dla dzieci

05.09.2020
godzina 16:00

  • dla dzieci
  • warsztaty
  • film
dla dzieci warsztaty film  

Warsztaty dla dzieci z klas I – III szkół podstawowych poświęcone polskim śladom we Lwowie w Ukrainie i w Rapperswilu w Szwajcarii. Zajęcia odbędą się też o godz. 13:00.

Podczas zajęć pokażemy m.in. filmy animowane o przygodach Pola i Niki – sympatycznego rodzeństwa, które odkrywa polskie dziedzictwo kulturowe poza granicami naszego kraju.

Dla uczestników warsztatów przewidziano gadżety z Polem i Niką, zmywalne tatuaże z motywami związanymi z Katedrą Ormiańską we Lwowie, a dla szczególnie aktywnych dzieci przygotowaliśmy 30-centymetrowe figurki – pluszaki, postacie Pola i Niki. W czasie zajęć rodzicom proponujemy zwiedzanie wystaw w DSH, wizytę w księgarni XX wieku i kawiarni DSH lub spacer po Krakowskim Przedmieściu.

UWAGA: na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do 4 września na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH (poniedziałek: nieczynne, wt–pt: 15:00 – 19:00, sob, niedz: 12:00 – 19:00). 

Udział w spacerze jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od pozostałych uczestników wydarzenia.

Organizatorem warsztatów jest Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.