Edukacja

  • wokół wystaw
  • dla dzieci

Edukacja

Raz, dwa, trzy... warszawiakiem jesteś ty! – międzymuzealna gra dla dzieci

Raz, dwa, trzy... warszawiakiem jesteś ty! – międzymuzealna gra dla dzieci


wokół wystaw dla dzieci  

UWAGA: tegoroczna edycja została przedłużona do 14 września!
W tym roku po raz dziesiąty zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w międzymuzealnej grze. Jak co roku będziemy rozwiązywać zagadki, szukać odpowiedzi, słowem zamienimy się w detektywa – odkrywcę warszawskich skarbów. Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, dowiecie się, jakie skarby można znaleźć, uczestnicząc w grze. 


Wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, odwiedzić przynajmniej 8 placówek biorących udział w grze, rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i ... odebrać wspaniale nagrody. W Domu Spotkań z Historią będziecie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi odbudowy Warszawy. W odnalezieniu odpowiedzi pomoże wystawa „Warszawa na nowo. Fotografie reporterskie 1945–1949”.

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:
Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Historią, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Narodowe Centrum Kultury-Galeria Kordegarda, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Zamek Królewski w Warszawie.