Program

Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty! | gra międzymuzealna

21.06.2021 - 12.09.2021

Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty! | gra międzymuzealna

21.06.2021 - 12.09.2021

  • dla dzieci
  • dla rodzin
dla dzieci dla rodzin  

Czy wakacje w Warszawie muszą być nudne? Czy do muzeum chodzi się tylko na szkolne wycieczki? Z pewnością nie. Możesz się o tym przekonać dzięki międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty!”.

To już jedenasta edycja, a tegorocznym tematem jest „Warszawa kiedyś i dziś”. Czy wodozbiór to biblioteka z wodą? Czy piaskarze lepili babki? Jak grało się w kapsle? Czy amonit to starożytny władca Egiptu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz uczestnicząc w tegorocznej zabawie. Zapraszamy osoby lubiące przygody i detektywistyczne zagadki. Odwiedzimy najciekawsze miejsca w Warszawie i okolicach. Będziemy podziwiali budowle, zagłębiali się w czeluście historii i podziwiali wspaniałą naturę w ogrodzie botanicznym. Swoje sekrety odkryją stare pałace, siedziby wielkich bohaterów i bohaterek. Każda osoba znajdzie coś ciekawego dla siebie.

By wziąć udział, wystarczy wejść na stronę razdwatrzywarszawiak.pl. Dla osób, które wykonają zadania w co najmniej ośmiu miejscach, czekają nagrody.