Program

  • dla dzieci
  • szkoła ponadpodstawowa
  • warsztaty

Program

ZIMA W MIEŚCIE | warsztaty dla grup zorganizowanych

01.02.2022 - 11.02.2022
godzina 10:00 - 14:00

ZIMA W MIEŚCIE | warsztaty dla grup zorganizowanych

01.02.2022 - 11.02.2022
godzina 10:00 - 14:00

  • dla dzieci
  • szkoła ponadpodstawowa
  • warsztaty
dla dzieci szkoła ponadpodstawowa warsztaty  

Grupy, które korzystają z wypoczynku w placówkach organizujących opiekę podczas ferii zimowych, zapraszamy na bezpłatne warsztaty w ramach „Zimy w mieście”. Od 1 do 11 lutego zaplanowaliśmy dwa tematy zajęć, które poprowadzi Małgorzata Janina Berwid:
— „Dobrze że nagrałaś, dzieci będą wiedziały, jak to było…”, czyli spotkanie z książką „Wojenne lalki Marysi”.
— Kartoflane przedszkole, czyli spotkanie na temat zabaw i zabawek w czasie okupacji i dziś.

Bezpłatne, godzinne zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 10:00–14:00. Są przeznaczone dla grup liczących do 15 osób. Rezerwacja i szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 22 255 05 25.

fot. Marco Ber

fot. Marco Ber

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Janina Berwid — dziennikarka i animatorka kultury. Współtworzyła i realizowała programy telewizyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, takie jak „Ciuchcia”, „Budzik” czy „Moliki Książkowe”. Jest autorką niemal stu tekstów piosenek dla dzieci, opowiadań i scenariuszy miniteatralnych. Wyróżniona między innymi „Pegazikiem” przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, statuetką Fundacja ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom czy tytułem Kawalera „Orderu Uśmiechu”. W Radiu RDC prowadzi autorską audycję „Ciotka Książkula”, której celem jest upowszechnianie kultury i czytelnictwa. Jest autorką książki „Wojenne lalki Marysi” (2019).

„Wojenne lalki Marysi” to prawdziwa opowieść o dzieciństwie w czasie wojny. Jak mówi o książce Małgorzata J. Berwid — „historię lalki Rozalki i kartoflanego przedszkola usłyszałam od Mamulki jako dziecko. Kilka lat temu, gdy Mamulka zachorowała, poprosiłam, żeby opowiedziała mi wszystko jeszcze raz, a ja to nagram. Bardzo się ucieszyła i swoją opowieść zakończyła słowami: «Dobrze że nagrałaś, dzieci będą wiedziały, jak to było…»”. Książka do nabycia w księgarni Domu Spotkań z Historią.