Program

  • spacer

Program

Pieszo po Piechotkowie | spacer z okazji 102. rocznicy urodzin Marii Piechotkowej | zapisy

12.07.2022
godzina 18:00

Pieszo po Piechotkowie | spacer z okazji 102. rocznicy urodzin Marii Piechotkowej | zapisy

12.07.2022
godzina 18:00

  • spacer
spacer  

12 lipca obchodzimy 102. rocznicę urodzin Marii Piechotkowej. Z tej okazji zapraszamy na spacer po Bielanach szlakiem wspomnień architektów Marii i Kazimierza Piechotków. Naszymi przewodnikami będą ich synowie – Michał i Maciej.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.Dlaczego pewien lufcik o mało nie zawalił budowanego w Polsce socjalizmu? Jak mała cegła przyśpieszyła dużą budowę? Dlaczego muszla zmienia sukienki? Opowieść o innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych na bielańskim osiedlu będzie przeplatana wspomnieniami sąsiedzkich rozmów z Marią Piechotkową. 

Piechotkowo to nieoficjalna, ale powszechnie używana i popularna nazwa osiedli na Bielanach. Pochodzi od nazwiska ich projektantów – Marii i Kazimierza Macieja Piechotków. Sama dzielnica nie tylko była miejscem pracy Piechotków, ale również ich życia. W 1954 wraz z dziećmi zamieszkali przy ulicy Lisowskiej, a od 1962 roku w jednorodzinnym domu przy Kleczewskiej na zaprojektowanym przez siebie osiedlu spółdzielczym. Z okazji 102. rocznicy urodzin Marii Piechotkowej zapraszamy na spacer po miejscu ich pracy i codzienności.

Spacer poprowadzą: Michał i Maciej Piechotkowie – architekci, synowie Marii i Kazimierza Piechotków.Spacer jest kontynuacją cyklu rozpoczętego w 2021 roku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piechotkowa, oraz tych, którym Bielany nigdy nie były po drodze. Zanim wyruszycie z nami na spacer, zachęcamy do lektury książki „Maria i Kazimierz Piechotkowie. Wspomnienia architektów", którą kupicie w naszej księgarni online i stacjonarnie →