Program

  • spacer
  • książka

Program

ZIELONA WARSZAWA | Wisła z Przemkiem Paskiem | spacer | zapisy

10.09.2022
godzina 11:00

ZIELONA WARSZAWA | Wisła z Przemkiem Paskiem | spacer | zapisy

10.09.2022
godzina 11:00

  • spacer
  • książka
spacer książka  

W końcu mamy przewodnik po zielonej Warszawie, czas więc na spacery! Agnieszka Kowalska, autorka „Zielonej Warszawy. Alternatywnego przewodnika”, zabierze nas w podróż po zielonych zakamarkach miasta. Tym razem zapraszamy na spacer lewym brzegiem Wisły, który poprowadzi Przemek Pasek z Fundacji Ja Wisła. Spacer potrwa około trzech godzin.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie pod numerem +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

Park Arkadia. Fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Park Arkadia. Fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Na lewym brzegu powstały miejskie bulwary, można również spacerować nieco wyżej, skarpą z widokiem na Wisłę. Ale lewy brzeg Wisły też jest bardzo ciekawy przyrodniczo! Zwiedzimy Królikarnię i zespół przyrodniczo-krajobrazowy Arkadia, gdzie Fundacja Ja Wisła Przemka Paska realizowała projekt Ogród Arkadia.

Przemysław Pasek – prezes zarządu Fundacji Ja Wisła. Pasjonat, działacz i społecznik, twarz Wisły w Warszawie. Jego fundacja organizowała i organizuje rozmaite imprezy: rajdy rowerowe, spływy kajakowe, rejsy łodziami na Bielany, koncerty na barce „Herbatnik”, projekcje filmów dokumentalnych pod mostem Łazienkowskim, sprzątanie nadwiślańskich brzegów, znakowanie znajdujących się w rejonie Wisły rezerwatów przyrody. Dowiedz się więcej o Fundacji Ja Wisła →

Agnieszka Kowlaska – dziennikarka, z wykształcenia historyczka sztuki. Przez 15 lat pracowała w „Gazecie Wyborczej”, obecnie redaktor naczelna serwisu warszawawarsaw.com. Ogrodniczka amatorka i miłośniczka psów. Autorka alternatywnych przewodników po Warszawie z cyklu „Zrób to w Warszawie!”, „Warszawa Warsaw”, „Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej” oraz książki dla dzieci „Hej, Szprotka”. Mieszkanka Falenicy. 

„Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik”
Przewodnik po przyjaznej mieszkańcom, tętniącej własnym życiem i roślinnością stolicy. Autorka publikacji opisuje warszawskie parki, trasy wzdłuż porośniętych nadwiślańskich brzegów, stołeczne działki i balkony. Przedstawia artystyczne i architektoniczne projekty oraz działania mieszkańców, które wzbogacają miejską różnorodność biologiczną. Przewodnik dostępny jest w księgarni Domu Spotkań z Historią →