Czym różnią się od siebie zielone obszary Warszawy takie jak: Pola Mokotowskie, Łazienki Królewskie, Ogród Saski, Park Skaryszewski? Na tych warsztatach poznamy zabytkowe parki i ogrody w Warszawie. Przyjrzyjmy się także osiedlowym skwerom i ogródkom wokół domów oraz małej zieleni (donice, klomby miejskie). Dowiemy się, co to jest bioróżnorodność i ogrody deszczowe. Przemieńmy się w architektów krajobrazu ─ zaaranżujemy własne parki i skwery.
Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie https://bit.ly/mmw6zapisy.
Szósta edycja warsztatów „Moje Miasto Warszawa” to dziesięć spotkań, na których dzieci poznają dokładnie swoje miasto – jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca – przybliżamy historię miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych – na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy. Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach organizatorów Tu było, tu stało oraz Stowarzyszenia Masław.
Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.