Osiem intymnych rozmów z kobietami — cudzoziemkami mieszkającymi w Warszawie. Niektóre z nich przeprowadziły się do Polski na stałe, inne pragną do swojego rodzinnego domu wrócić, gdy tylko będzie to możliwe. Póki co uczą się życia na nowo. Wraz z Fundacją Warszawa jest kobietą zapraszamy do obejrzenia ośmiu rozmów, w których Kinga Sochacka porozmawia z bohaterkami zarówno o podobieństwach i różnicach kulturowych, jak i po prostu ich życiu — za czym tęsknią i jak radzą sobie z emigracją. Z jakimi stereotypami muszą się na co dzień mierzyć i czym różni się ich funkcjonowanie od życia mam i babć.
🎥 Wszystkie rozmowy będą prezentowane na Facebooku i YouTubie Domu Spotkań z Historią oraz Fundacji Warszawa jest kobietą.

W ramach cyklu „Wiele kultur, jedna płeć — intymny przewodnik po świecie kobiet” poruszymy wątki dotyczące różnic kulturowych — wychowywania chłopców i dziewczynek, modeli rodziny, podejścia do aborcji i związków homoseksualnych. Bohaterki opowiedzą też po prostu o sobie — o powodach przeprowadzki i pierwszych wrażenia po przyjeździe do Polski. O tym, za czym tęsknią, co jest dla nich trudne w życiu na emigracji i uchodźstwie, z jakimi stereotypami muszą się na co dzień mierzyć.
W kolejnych rozmowach cyklu wezmą udział:
— dr Künnej Takaahaj z Republiki Sacha (Jakucja) — wydział Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego,
— Galina Kazimirowskaya (Białoruś) — dyrygentka Wolnego Chóru (Volny Chor),
— Eri Mizutani (Japonia) — reżyserka i scenarzystka,
— Wika Solonitsyna (Ukraina) — psycholożka i coach,
— Senait Cieplińska (Erytrea) — założycielka Fundacji Adulis,
— Gianna Benvenuto (Urugwaj) — aktorka związana z grupą Studium Teatralne.
Prowadzenie: Kinga Sochacka (Dom Spotkań z Historią, Fundacja Warszawa jest kobietą)
Realizacja: Robert Olszański
Produkcja: Sandra Sieluk, Kinga Sochacka