Program

  • wokół wystaw
  • spotkanie

Program

TY I JA. LAJFSTAJLOWY MAGAZYN Z PEERELU | spotkanie

23.01.2025
godzina 18:00

TY I JA. LAJFSTAJLOWY MAGAZYN Z PEERELU | spotkanie

23.01.2025
godzina 18:00

  • wokół wystaw
  • spotkanie
wokół wystaw spotkanie  

W styczniu zapraszamy także na spotkanie z Nicolasem Grospierrem, Tomaszem Szerszeniem i Szymonem Zakrzewskim, autorami prac prezentowanych na wystawie „Ty i Ja. Lajfstajlowy magazyn z Peerelu”. Rozmowę poprowadzi współkuratorka wystawy, Agata Szydłowska.

Aktualizacja wydarzenia! 
Nicolas Grospierre nie będzie mógł uczestniczyć w czwartkowym spotkaniu wokół wystawy „Ty i Ja. Lajfstajlowy magazyn z Peerelu”. Mamy jednak dobrą wiadomość – przeprowadzimy z Nicolasem nagranie, w którym odpowie na te same pytania, jakie zadamy pozostałym artystom: Tomaszowi Szerszeniowi i Szymonowi Zakrzewskiemu. Jego wypowiedzi zostaną wplecione w dyskusję.

Serdecznie zapraszamy – widzimy się 23 stycznia o 18:00!

Spotkanie odbywa się w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie i premierze książki. 

Agata Szydłowska – badaczka, autorka książek, kuratorka. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, ma doktorat z etnologii. Pracuje w Katedrze Teorii Designu na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia między innymi z historii wzornictwa. Interesuje się interdyscyplinarnymi badaniami nad dizajnem, w szczególności splotami projektowania z polityką i życiem społecznym. Autorka i współautorka książek o typografii, polskim projektowaniu graficznym i czasopismach z PRL-u, m.in. „Futerał. O urządzaniu mieszkań w PRL-u”, za którą otrzymała nominację do Nagrody im. Marcina Króla, Nagrody Historycznej Polityki oraz znak jakości „Must have 2023” przyznawany przez Łódź Design, „Paryż domowym sposobem” i „Od solidarycy do TypoPolo”, a także artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest również współtwórczynią wieloletniego projektu „Zoepolis” poświęconego wspólnotom międzygatunkowym, obejmującego wystawy, badania artystyczne i książkę.