Spotkanie podsumowujące wyniki głosowania publiczności na najważniejsze zdjęcie wśród prezentowanych na wystawie
Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie/Głosowanie. W spotkaniu udział wzięli: Joanna Kinowska (kuratorka wystawy), Adam Mazur (historyk sztuki, krytyk), Paweł Szypulski (artysta wizualny), Bogna Kietlińska (socjolog z ISNS UW) oraz Kinga Sochacka (DSH). Goście zastanawiali się, czy 42 zdjęcia-ikony prezentowane od 25 listopada na wystawie w DSH ilustrują należycie 140 lat z historii Polski oraz jakich zdjęć zabrakło na wystawie?
Najwięcej głosów zebrało zdjęcie z warszawskiego getta, z przerażonym chłopcem z uniesionymi rękami na pierwszym planie. Fotografie została wykonana przez Niemców w czasie likwidacji getta i pochodzi z raportu kierującego pacyfikacją generała SS Jurgena Stroopa. Drugie i trzecie miejsce zajęły zdjęcia Chrisa Niedenthala – legendarny kadr ze stanu wojennego z opancerzonym transporterem na tle kina Moskwa z afiszem „Czas Apokalipsy” oraz sklep mięsny w pustymi hakami. W głosowaniu wzieło udział 10 tysięcy osób.
Wystawa prezentowana była również w Krakowie i Opolu. W Krakowie najwięcej osób głosowało na zdjęcie Adama Golca z Wisławą Szymborską zaskoczoną wiadomością o przyznaniu jej Nagrody Nobla. Mieszkańcy Opola oddali najwięcej głosów na fotografię z igrzysk w Moskwie Władysława Kozakiewicza wykonującego niecenzuralny gest w stronę rosyjskich kibiców.