TOAST ZA WOLNOŚĆ POD „NIESPODZIANKĄ”
Jak co roku spotkajmy się pod dawną Kawiarnią Niespodzianka, która w 1989 roku pełniła funkcję sztabu wyborczego Warszawskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Wzniesiemy toast, powspominamy i podyskutujemy, jak udało się nam tę wolność zagospodarować oraz jak dalej o nią dbać.
Od organizatorów: „4 czerwca to nasze wielkie święto Wolności i Demokracji. Wybory w 1989 roku wygraliśmy, bo byliśmy RAZEM. Spotykamy się, aby wspólnie uczcić odzyskaną wolność, przypomnieć o wartościach, jakie stały za tymi wyborami i ludźmi zaangażowanymi w ich przebieg i kampanię – ale też aby dać świadectwo, że wywalczone wtedy prawa obywatelskie są dla nas ważne i oczekujemy ich respektowania przez każdą władzę”.
ORGANIZATORZY:
państwomiasto,
Razem 89
i projekt Polska
PARTNER:
DSH