Program

  • inne
  • spacer

Program

Nightskating | Warszawa trwa – przeciwko wojnie

28.09.2019
godzina 21:00

Nightskating | Warszawa trwa – przeciwko wojnie

28.09.2019
godzina 21:00

  • inne
  • spacer
inne spacer  

Specjalna edycja nocnego przejazdu rolkarzy i wrotkarzy przez miasto poświęcona pamięci ofiar cywilnych i obrońców miasta.Nightskating odbędzie się pod hasłem „Warszawa trwa – przeciwko wojnie". To symboliczny sprzeciw przeciwko każdej wojnie – upamiętniający to, co wydarzyło się w Warszawie, ale mający również na uwadze toczące się współcześnie konflikty zbrojne, których ofiarą padają cywile.

Trasa przejazdu została zaprojektowana tak, aby uczestnicy dowiedzieli się, z czym musieli się mierzyć warszawiacy we wrześniu 1939 roku, czego się najbardziej obawiali, gdzie stawiali barykady, jak wyglądało życie w schronach i piwnicach, jak mieszkańcy zaopatrywali się w żywność, kiedy stracili dostęp do prądu i wody. Usłyszymy relacje świadków historii z Archiwum Historii Mówionej, a także oryginalne komunikaty i nagrania radiowe.

Przed przejazdem uczestnicy otrzymają opaski z hasłem przejazdu. Zachęcamy też do tego, by mieć na sobie element garderoby w kolorach miasta lub jednym z nich: czerwonym lub żółtym.

ZBIÓRKA: od godziny 20:00 pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.
ZAKOŃCZENIE PRZEJAZDU: plac Zamkowy.


Trasa przejazdu (ok. 1,5 godziny, długość trasy 16 km): Świętokrzyska, Marszałkowska, aleje Jerozolimskie, aleje Ujazdowskie, Koszykowa, Krzywickiego, Wawelska, Żwirki i Wigury, Banacha, Grójecka, Towarowa, Aleja Solidarności, Żelazna, Nowolipki, Jana Pawła, Dzielna, Zamenhofa, Anielewicza, Świętojerska, Miodowa, Senatorska, plac Zamkowy.

Trasa łatwa (bez wzniesień i spadków), zapraszamy wszystkie osoby jeżdżące na rolkach i potrafiące hamować :)

Nightskating odbywa się w ramach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej „Warszawa. Niech trwa”.

Współorganizator: Polskater
Partnerzy: Motomedic, Sobiesław Zasada