Program

  • warsztaty
  • dla dzieci
  • dla rodzin

Program

Pajdokracja TV, czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad

01.06.2019
godzina 12:00 - 15:00

Pajdokracja TV, czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad

01.06.2019
godzina 12:00 - 15:00

  • warsztaty
  • dla dzieci
  • dla rodzin
warsztaty dla dzieci dla rodzin  

Oddajemy plac dzieciom, aby wspólnie świętować, bawić się, ale i zadawać ważne pytania. Tego dnia odwiedzimy kraj rządzony przez najmłodszych, nauczymy się jeździć na deskorolce i śpiewać oraz weźmiemy udział w premierze książki „Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność”. Dzień Dziecka na Placu Defilad jest jednym z punktów programu obchodów 30. rocznicy wydarzeń 1989 roku.Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. Z okazji deskorolkowej premiery „Romea i Julii” w Teatrze Studio stanie też rampa, na której instruktorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieciaków (3+). Poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych przygotowaliśmy też projekcje bajek z przełomu lat 80. i 90. oraz premierę książki „Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność” autorstwa Anny Ziarkowskiej z ilustracjami Bohdana Butenki, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek. Strudzeni wysiłkiem będą mogli zregenerować się podczas podwieczorku.

Dla nieco starszych mamy pasmo popołudniowe, w którym zaproponujemy debatę o wolności w kulturze. A na sam koniec zaprosimy wszystkich do wspólnego śpiewania pod wodzą Pauli i Karola oraz Joanny Halszki Sokołowskiej.

WARSZTATY NA DESKOROLCE
12:00–15:00

Ruch to zdrowie. Młodość musi się wyszumieć. Oczywiście. Dlatego stawiamy na Placu rampę deskorolkową i uczymy jeździć. To również okazja do podszkolenia się pod okiem najlepszych instruktorów w mieście. Zapraszamy wszystkich, także tych najmłodszych (dzieci od 3. roku życia), na zajęcia na deskorolce, które poprowadzi ekipa z Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki.

PAJDOKRACJA TV. WIADOMOŚCI Z KRAINY DZIECI
12:00–15:00

Zajrzyj z nami przez dziurkę od klucza do kraju zarządzanego przez dzieci. Jak wyglądałyby codzienne informacje z takiego świata? Jakie wydarzenia wpływają na życie codzienne jego mieszkańców? Jak wyglądają relacje sąsiedzkie, co grają tam w teatrach, jakimi sukcesami sportowymi żyją, jaką mają pogodę? Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których uruchomimy wyobraźnię i zagłębimy się w tworzenie historii świata rządzonego przez dzieci, aby wspólnie przygotować najprawdziwsze, telewizyjne wiadomości, które pozwolą innym poczuć się przez chwilę, jak obywatele i obywatelki ich świata. Uczestnicy warsztatów wcielą się w role prezenterów i prezenterek, redaktorów i redaktorek, realizatorek i realizatorów. Nagramy serwis informacyjny, który obejrzy następnie cały Plac Defilad, cała Warszawa, cały świat! Zapraszamy dużych i małych, rodziców z dziećmi od 6. roku życia. Premierowa emisja serwisu informacyjnego o godz. 16:00.HISTORYJKI O TYM, JAK POLACY WYBRALI WOLNOŚĆ | PREMIERA KSIĄŻKI
15:00–16:00

Bohaterami trzeciej książki z serii są ponownie dwa sympatyczne zwierzątka – Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę, autora komiksów i książek. Tym razem jest to opowieść o historii Polski w latach 1945–1989, trudnej drodze do odzyskania wolności, Okrągłym Stole, pierwszych demokratycznych wyborach i życiu Polaków w tym burzliwym okresie. Całość osnuta jest wokół historycznych faktów i wspomnień, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią na podstawie m.in. publikacji wydanych przez Ośrodek KARTA. Z okazji premiery z czytelnikami spotkają się autorzy książki oraz bohaterowie wspomnień, które w niej wykorzystano. Książka jest bogato ilustrowana: zawiera kolorowe rysunki, mapy, fotografie, naklejki, modele do sklejania (Fiat 126 i autobus Jelcz), zestawy ćwiczeń i zdań do samodzielnego wykonania.

Książka dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ich rodziców i nauczycieli. Wydawca: DSH.

Współorganizatorem wydarzenia jest Plac Defilad.

Pełny program wydarzeń wokół 30. rocznicy wydarzeń 1989 roku znajdziesz TU.