Program

  • książka

Program

„Warszawa zapamiętana. W okupowanej stolicy” | premiera książki

28.09.2019
godzina 15:00

„Warszawa zapamiętana. W okupowanej stolicy” | premiera książki

28.09.2019
godzina 15:00

  • książka
książka  

Kolejna odsłona książki z serii wydawniczej „Z Archiwum Historii Mówionej” oraz pokaz filmowych relacji AHM: „Wrzesień ’39 w Warszawie".

„Warszawa zapamiętana. W okupowanej stolicy" to obraz codziennego życia w Warszawie z lat 1939–44, przedstawiony we wspomnieniach jej mieszkańców. Publikacja ukazuje się w serii wydawniczej „Z Archiwum Historii Mówionej”. Publikujemy w niej historie warszawiaków, którzy nagrali swoje wspomnienia oraz przekazali rodzinne dokumenty i zdjęcia do Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA. Książkę uzupełniają niepublikowane dotąd fotografie z rodzinnych albumów naszych rozmówców.

O pracy nad publikacją opowie jej redaktorka Magda Szymańska oraz Iwona Makowska, prowadząca w DSH archiwum rodzinnej fotografii. Fragmenty książki przeczytają Aleksandra Hamkało i Maksymilian Bogumił. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Justyna Dżbik-Kluge. Po premierze odbędzie się spotkanie z bohaterami książki – świadkami historii Warszawy ’39, a o godz. 17.00 zapraszamy na Wrzesień '39 w Warszawie | Filmowe relacje AHM.