Program

  • inne

Program

Klub Komediowy wybiera wolność | Koncert improwizowany online

04.06.2020
godzina 21:00

Klub Komediowy wybiera wolność | Koncert improwizowany online

04.06.2020
godzina 21:00

  • inne
inne  

Klub Komediowy zaimprowizuje dla nas wolność na żywo online. Transmisja koncertu dostępna będzie na fan page'ach Domu Spotkań z Historią i Kulubu Komediowego.

Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta

Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta

Jak co roku – świętujemy rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku pod hasłem Wybraliśmy Wolność! W niezwykłych okolicznościach, więc online'owo. Dowiedz się więcej.

Zrobimy przegląd prasy z pierwszych dni czerwca 1989 roku i wywołamy wspomnienia niekoniecznie związane z polityką. Będziemy towarzyszyć Stevie’emu Wonderowi w trakcie jego wizyty w Warszawie, dowiemy się, kto skompromitował się na Wembley, sprawdzimy, który odcinek „Panny dziedziczki” został wyemitowany w telewizyjnym Programie I, a na koniec zdradzimy, dlaczego „styl na Madonnę” był już wtedy przebrzmiały.

Wydarzenia te zainspirują nas, aby stworzyć współczesną, nieszablonową listę przebojów muzycznych! Przebojów o tyle nietypowych, bo niepowstałych ani w 1989, ani w żadnym innym roku. Wokaliści nie znają tytułów i tekstów piosenek, co więcej, akompaniujący im pianista także nie zna melodii, a nawet gatunku, w którym ma grać. Wszystkie utwory będą improwizowane, tj. wymyślane i śpiewane a vista, w momencie, gdy muzycy wejdą na scenę i wezmą do ręki mikrofon.

Wystąpią dla Was: Maciej Chwała, Anna Iwanek, Mateusz Lewandowski i Maciej Nawrocki, artyści związani z Klubem Komediowym.