Program

  • dla dzieci
  • dla rodzin

Program

Tajemnica jednej fotografii | mobilna gra plenerowa z nagrodami | dla dzieci i rodziców

15.05.2021
godzina 16:00 - 20:00

Tajemnica jednej fotografii | mobilna gra plenerowa z nagrodami | dla dzieci i rodziców

15.05.2021
godzina 16:00 - 20:00

  • dla dzieci
  • dla rodzin
dla dzieci dla rodzin  

Jak wyglądała odbudowa Warszawy? Czym charakteryzowało się powojenne życie w stolicy? Kim była gołębiarka z ulicy Piwnej, a czym jest trykotaż? Zapraszamy do udziału w grze miejskiej przygotowanej z myślą o najmłodszych. Włóżcie wygodne buty, weźcie telefony w ręce i rozwiązujcie zagadki, dzięki którym znajdziecie odpowiedzi na te — i znacznie więcej — pytania. Przemierzając uliczki Mariensztatu i Starego Miasta, poznacie realia życia w odbudowującym się mieście. Waszej wędrówce będą towarzyszyć relacje z Archiwum Historii Mówionej, dzięki którym zetkniecie się ze stolicą taką, jaką zapamiętały ją pierwsi powojenni mieszkańcy i mieszkanki.W punkcie informacyjnym Domu Spotkań z Historią będą czekać edukatorki i edukatorzy, którzy wyjaśnią zasady gry. Pomogą w razie wątpliwości, a także wręczą nagrody grupom, które ukończą zadania. By wziąć udział w grze „Tajemnica jednej fotografii”, potrzebny będzie telefon z dostępem do internetu, włączona opcja lokalizacji oraz słuchawki. Konieczne jest zainstalowanie aplikacji Actiontrack, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu App Store oraz Google Play.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic zniszczonego i odbudowującego się miasta!

Noc Muzeów w Domu Spotkań z Historią
Po intensywnych działaniach w sieci i jednoczesnym zamknięciu instytucji, w Noc Muzeów zapraszamy do zobaczenia wystawy „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990”. Tworzy ją niemal dwieście zdjęć wybitnych fotoreporterek i fotoreporterów współpracujących z czasopismem studenckim „itd”. Ekspozycję dopełniają oprowadzania audio, które znajdziecie na wszystkich popularnych serwisach streamingowych, jak Spotify, Apple Podcasts czy Podcasty Google. Tego dnia zachęcamy do stacjonarnych zakupów w księgarni, która będzie otwarta do północy. W przypadku spadku energii czy zwykłej chęci, zapraszamy na kawę i ciastko do kawiarni Karowa 20!

Dla osób, które chcą zostać w domu lub nie mogą dotrzeć na wystawę, przygotowaliśmy jej wirtualną wersję, którą opublikujemy lada dzień. Zachęcamy do obejrzenia wstępu kuratorskiego Krzysztofa Wójcika oraz oprowadzań autorstwa Aleksandry Boćkowskiej, Olgi Gitkiewicz, Jacka Hugo-Badera, Angeliki Kuźniak, Cezarego Łazarewicza i Filipa Springera. Opublikowaliśmy także opowieści o czasopiśmie „itd” i działalności fotoreporterskiej Andrzeja Baturo, Anny Musiałówny oraz Krzysztofa Paweli. Tworzy to obszerny materiał uzupełniający wystawę i opisujący działalność fotoreporterską.