Program

  • spotkanie

Program

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Wasza Warszawa — przenieś się do Warszawy stanu wojennego | premiera aplikacji

12.12.2021
godzina 12:00

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Wasza Warszawa — przenieś się do Warszawy stanu wojennego | premiera aplikacji

12.12.2021
godzina 12:00

  • spotkanie
spotkanie  

Zapraszamy do Domu Spotkań na premierę nowej odsłony aplikacji „Wasza Warszawa”, która pozwala poznawać Warszawę w trakcie stanu wojennego. Nagradzana aplikacja została uzupełniona o dziesiątki miejsc, zdjęć i faktów, które można odkrywać spacerując z telefonem w ręku lub na spokojnie — w domowym zaciszu.

Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapraszamy mieszkańców i mieszkanki do spojrzenia z nowych perspektyw na wydarzenia 1981 roku i następujące po nich dwa lata stanu wyjątkowej codzienności. Pełen program wydarzeń w ramach „Proszę się rozejść. Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII” można znaleźć tutaj.

Dom Spotkań z Historią przygotował nową odsłonę aplikacji „Wasza Warszawa”, dzięki której można odkrywać Warszawę z czasu stanu wojennego i lepiej wyobrazić sobie codzienne w niej życie. Wspomnienia świadków i świadkiń tamtych wydarzeń będzie można poznać w serwisie relacjebiograficzne.pl oraz — artystycznie przetworzone — w spektaklu „Story Lab. Stan wojenny 1981” w reżyserii Wojciecha Farugi. Na warszawianki i warszawiaków czekają spacery po Warszawie stanu wojennego, spotkania z Anną Bohdziewicz i Igorem Rakowskim-Kłosem, a także wystawa „Kiedy tarczą był śmiech” przygotowana przez Muzeum Karykatury. Warszawskie obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego uświetni także występ białoruskiego Volnego Choru.