Program

  • spacer

Program

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Spacer z termosem i aplikacją | zapisy

12.12.2021
godzina 12:15

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Spacer z termosem i aplikacją | zapisy

12.12.2021
godzina 12:15

  • spacer
spacer  

Dom Spotkań z Historią nie tylko zachęca do samodzielnego eksplorowana Warszawy, lecz także zaprasza na dwa spacery ze znawczynią stolicy — Hanką Warszawianką! Uczestniczki i uczestnicy — uzbrojeni w aplikację „Wasza Warszawa” i termosy z ciepłą herbatą — pójdą w grudniowy dzień, by poznać swoje miasto od strony, jakiej od kilkudziesięciu lat nikt nie widział: z koksownikami i żołnierzami wśród zasp, armatkami wodnymi na Placu Zamkowym, kolejkami i kartkami… Może dowiedzą się też skąd Wojciech Jaruzelski nadawał 13 grudnia?

Na spacer obowiązują zapisy. Miejsce zbiórki zostanie przekazane zapisanym osobom. Zgłoszenia zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.



W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapraszamy mieszkańców i mieszkanki do spojrzenia z nowych perspektyw na wydarzenia 1981 roku i następujące po nich dwa lata stanu wyjątkowej codzienności. Pełen program wydarzeń w ramach „Proszę się rozejść. Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII” można znaleźć tutaj.

Dom Spotkań z Historią przygotował nową odsłonę aplikacji „Wasza Warszawa”, dzięki której można odkrywać Warszawę z czasu stanu wojennego i lepiej wyobrazić sobie codzienne w niej życie. Wspomnienia świadków i świadkiń tamtych wydarzeń będzie można poznać w serwisie relacjebiograficzne.pl oraz — artystycznie przetworzone — w spektaklu „Story Lab. Stan wojenny 1981” w reżyserii Wojciecha Farugi. Na warszawianki i warszawiaków czekają spacery po Warszawie stanu wojennego, spotkania z Anną Bohdziewicz i Igorem Rakowskim-Kłosem, a także wystawa „Kiedy tarczą był śmiech” przygotowana przez Muzeum Karykatury. Warszawskie obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego uświetni także występ białoruskiego Volnego Choru.