Program

  • inne

Program

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Story lab 1981. Stan wojenny | spektakl

18.12.2021
godzina 18:00

PROSZĘ SIĘ ROZEJŚĆ | Story lab 1981. Stan wojenny | spektakl

18.12.2021
godzina 18:00

  • inne
inne  

Zapraszamy na wspólne oglądanie rejestracji spektaklu „Story lab 1981. Stan wojenny” w reżyserii Wojciecha Farugi. Jest to koprodukcja Polskiego Ośrodka ASSITEJ, Teatru Ochoty, Domu Spotkań z Historią oraz Teatru Polskiego im. Konieczki w Bydgoszczy. Przedstawienie przygotowali młodzi twórcy i młode twórczynie na podstawie rozmów z osobami, które uczestniczyły w wydarzeniach 1981 roku. Tym razem głos zyskały zwykłe obywatelki i obywatele funkcjonujący „między władzą a opozycją”, a także osoby, które stały po stronie władzy.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Prosimy o zachowanie dystansu oraz zakrywanie nosa i ust. Rejestrację spektaklu będzie można zobaczyć także online. W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapraszamy mieszkańców i mieszkanki do spojrzenia z nowych perspektyw na wydarzenia 1981 roku i następujące po nich dwa lata stanu wyjątkowej codzienności. Pełen program wydarzeń w ramach „Proszę się rozejść. Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII” można znaleźć tutaj.

Dom Spotkań z Historią przygotował nową odsłonę aplikacji „Wasza Warszawa”, dzięki której można odkrywać Warszawę z czasu stanu wojennego i lepiej wyobrazić sobie codzienne w niej życie. Wspomnienia świadków i świadkiń tamtych wydarzeń będzie można poznać w serwisie relacjebiograficzne.pl oraz — artystycznie przetworzone — w spektaklu „Story Lab. Stan wojenny 1981” w reżyserii Wojciecha Farugi. Na warszawianki i warszawiaków czekają spacery po Warszawie stanu wojennego, spotkania z Anną Bohdziewicz i Igorem Rakowskim-Kłosem, a także wystawa „Kiedy tarczą był śmiech” przygotowana przez Muzeum Karykatury. Warszawskie obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego uświetni także występ białoruskiego Volnego Choru.