Program

  • inne
  • spacer

Program

WEEKEND Z BARTOSZEWSKIM | WASZA WARSZAWA – Spacer ścieżkami Władysława Bartoszewskiego

20.11.2022
godzina 12:00

WEEKEND Z BARTOSZEWSKIM | WASZA WARSZAWA – Spacer ścieżkami Władysława Bartoszewskiego

20.11.2022
godzina 12:00

  • inne
  • spacer
inne spacer  

Władysław Bartoszewski żył tak intensywnie, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Podczas spaceru poznamy miejsca, w których zostawił swój ślad. Kogo na ulicy Daniłowiczowskiej podglądał mały Władek? Kto i w czym pomógł świętemu Antoniemu? W jakich sklepach Władysław Bartoszewski bywał najczęściej? Spacer w ramach tegorocznych obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego poprowadzi dziennikarka, varsavianistka i przewodniczka Hanka Warszawianka. W drogę ruszymy z aplikacją Wasza Warszawa, w której można znaleźć lokalizacje, kalendarium i zdjęcia związane z Władysławem Bartoszewskim.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można zgłaszać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

Aplikacja Wasza Warszawa
Bezpłatna aplikacja łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. Zdjęcia, nagrania filmowe i dźwiękowe, dokumenty oraz inne świadectwa prowadzą przez współczesną Warszawę i przybliżają pasjonującą historię miasta. Niedawno dodaliśmy nowe materiały o modernistycznej architekturze i fotografiach Czesława Olszewskiego. W kwietniu pojawią się także informacje w języku ukraińskim — z lokalizacjami instytucji kultury, punktów informacyjnych czy miejsc pomocowych. Aplikację można pobrać klikając tutaj.

 

 

***

Wydarzenie jest częścią WEEKENDU Z BARTOSZEWSKIM organizowanego w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego.