Program

  • inne
  • cykle

Program

WARSZAWSKI TYDZIEŃ KOBIET | Mama sama | sesja rodzinna

08.10.2023
godzina 10:00 - 17:00

WARSZAWSKI TYDZIEŃ KOBIET | Mama sama | sesja rodzinna

08.10.2023
godzina 10:00 - 17:00

  • inne
  • cykle
inne cykle  

Samotne macierzyństwo to zjawisko stare jak świat. Mężczyźni szli na wojny, znikali, ginęli. Dziś w naszym kraju wojny nie ma, ale matek wychowujących dzieci w pojedynkę przybywa. Zapraszamy na akcję fotograficzną dla mam w pojedynkę wychowujących dzieci. Wydarzenie odbywa się w ramach Warszawskiego Tygodnia Kobiet. 

Według danych GUS tak wygląda jedna piąta wszystkich rodzin w Polsce. Brak dostatecznego wsparcia ze strony państwa i bliskich sprawia, że samotne matki mierzą się z nieustającym deficytem czasu, energii i pieniędzy. Do grona matek w pojedynkę wychowujących dzieci dołączyły po 24 lutego 2022 uchodźczynie z Ukrainy, których mężowie i partnerzy walczą o swój kraj.

Kiedy mówi się o macierzyństwie, rzadko myśli się o mamach samodzielnie wychowujących dzieci. Poprzez projekt „Mama sama. Fotografia rodzinna” chcemy o nich przypomnieć. Zdjęcia rodzinne mam i ich dzieci wykona Marta Rybicka (BIANCO Studio) ─ fotografka, a od kilku miesięcy również mama.

❗️Sesja fotograficzna odbędzie się w godzinach 10.00–16.00. Wszystkie mamy zainteresowane wzięciem w niej udziału prosimy o wysłanie zgłoszenia zatytułowanego „Mama Sama. Fotografia rodzinna” na adres aleksandrasieluk@gmail.com. Liczba miejsc: 26.

Udział w sesji jest jednoznaczny ze zgodą na publikację fotografii w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych fotografki, DSH i Fundacji „Warszawa jest kobietą”.


Warszawski Tydzień Kobiet to cykl wydarzeń opowiadający o kobietach – tych, którym udało się zapisać w historii, i tych żyjących współcześnie, które tę historię tworzą – swoim życiem, pasją, pracą. Oddamy głos kobietom, które zajmują się na co dzień historią, inspirują się nią lub piszą ją na nowo. Kobietom pokazującym poprzez to, kim są i co robią, że historię tworzą i piszą artystki, badaczki, naukowczynie. Kobiety mogą wszystko! Więcej o Warszawskim Tygodniu Kobiet można przeczytać tutaj.