Dowiedz się więcej o obchodach 100. rocznicy zabójstwa Prezydenta Gabriela Narutowicza, które odbęda się w weekend 15-18 grudnia 2022. 
17 grudnia, godz. 20:00 ::: W sobotni grudniowy wieczór zagra nam Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa HAŃBA! ::: Obowiązują wejściówki. 
Tylko od 16 do 18 grudnia w Domu Spotkań z Historią oglądać będzie można wystawę przygotowaną przez polsko-ukraiński duet kuratorów, na której znalazły się dwa obrazy, które tuż przed śmiercią zdązył
Od 16 grudnia – zapraszamy na skwer ks. Jana Twardowskiego, gdzie oglądać można wystawę plenerową przybliżającą sylwetkę Gabriela Narutowicza oraz realia społeczne i polityczne w 1922 roku.
Marcin Napiórkowski – semiotyk kultury, autor m.in. „Mitologii współczesnej” czy „Turbopatriotyzmu” – przyjrzy się książce „Zabójstwo Narutowicza” wydanej przez Ośrodek KARTA we współpracy z DSH. 
Sto lat po zabójstwie Gabriela Narutowicza w numerze specjalnym autorzy „Dwutygodnika” podejmują próbę namysłu nad współczesnymi formami i przejawami NIENAWIŚCI: klasowej, sieciowej, indywidualnej i wspólnotowej.
Zapraszamy na debatę „Dwutygodnika” wokół nienawiści. Z Svitlaną Oleshko, Agatą Sikorą oraz Tomaszem Szerszeniem rozmawiać będzie Maciej Jakubowiak. 
Trzy cykle warsztatów, w których artyści różnych sztuk wizualnych wraz z uczestnikami pochylają się nad tematem nienawiści. 
Spotkanie z artystami prowadzącymi warsztaty i ich uczestnikami, na którym poznamy i omówimy zarówno proces jak i efekty warsztatów.