Inne

  • spotkanie
  • aktualności
  • online

Inne

Lato na Linii – wakacyjny wideo cykl

Lato na Linii – wakacyjny wideo cykl


spotkanie aktualności online  

Lato w mieście!? Tak! Wraz z Agnieszką Kowalską, dziennikarką i mieszkanką Falenicy, proponujemy wyprawę szlakiem sosnowych lasów, wydm i osiedli położonych wzdłuż Linii Otwockiej – linii kolejowej łączącej Warszawę z położonym nad rzeką Świder Otwockiem. Zobaczymy piękne świdermajerowe domy, poznamy ciekawych ludzi i poczujemy klimat przedwojennego letniska.

„Lato na Linii” to wakacyjny, pięcioodcinkowy cykl filmowy, który będzie emitowany na FB DSH w każdy czwartek od 6 sierpnia do 3 września o 9:00 i udostępniony na kanale YouTube

Miałam niezłą intuicję, żeby przeprowadzić się do Falenicy w listopadzie, tuż przed pandemią – mówi pomysłodawczyni cyklu Agnieszka Kowalska – Mieszkam teraz na skraju Warszawy, tuż przy pięknym, sosnowym lesie i na nowo odkrywam Linię Otwocką, którą pamiętam jako sielankową krainę dzieciństwa. Mieszkałam na Grochowie i to tu właśnie z rodzicami jeździłam w letnie weekendy. Linia Otwocka również dziś mnie nie zawodzi, codziennie odkrywam tu coś nowego. I chcę się z wami tym podzielić.

Mamy nadzieję, że cykl zainspiruje was do odwiedzin (rowerem lub kolejką) dawnych podwarszawskich letnisk i uzdrowisk oraz zachęci do poznania ich historii, architektury, no i do kąpieli w Świdrze! 

CO NAS CZEKA:

6 SIERPNIA | ODCINEK 1Wysiadamy na stacji Radość i odwiedzamy Letnisko Bajka.

13 SIERPNIA | ODCINEK 2: Wysiadamy na stacji Józefów i kierujemy się w stronę Emowa nad Mienią.

20 SIERPNIA | ODCINEK 3: Wysiadamy na stacji Otwock i kierujemy się do Nowego Gurewicza.

27 SIERPNIA | ODCINEK 4: Wysiadamy na stacji Michalin.

3 WRZEŚNIA | ODCINEK 5: Wysiadamy na stacji Falenica i odwiedzamy kultowe centrum kulturalne – Kinokawiarnię Stacja Falenica. 

***
Agnieszka Kowalska – dziennikarka, redaktor naczelna serwisu Warszawawarsaw.com, ogrodniczka amatorka i psiara. Autorka alternatywnych przewodników po Warszawie z cyklu „Zrób to w Warszawie!” i „Warszawa Warsaw” oraz książki dla dzieci „Hej, Szprotka!”. Mieszkanka Falenicy.

Realizacja zdjęć: Robert Olszański.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB.