Program

  • warsztaty

Program

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ | Wolno mi – jak traktuję wolność w sobie? | warsztaty

03.06.2023
godzina 11:00 - 15:00

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ | Wolno mi – jak traktuję wolność w sobie? | warsztaty

03.06.2023
godzina 11:00 - 15:00

  • warsztaty
warsztaty  

Warsztaty o wewnętrznej wolności. Czy jest przestrzeń w nas na przeżywanie różnorodnych doświadczeń, doznań i emocji? Na bycie inną, innym? Czy wolność w sobie wspieramy czy ograniczamy? Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc: 14, obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl, wpisując w tytule nazwę warsztatu.

Można powiedzieć, że naszą psychiką rządzą podobne procesy, jakie możemy zaobserwować w demokratycznym świecie. Jest w nas system przekonań i ocen, czyli tzw. „rządząca większość”, która  decyduje o tym, jacy jesteśmy, ale też różne „mniejszości”, od których się „odcinamy”, nie akceptując ich i nie dopuszczając ich do głosu. Marginalizowane aspekty nas samych wpływają na nasze życie i samopoczucie. To, od czego się odcinamy wraca do nas, często ze zdwojoną siłą pod postacią chorób, zmęczenia, chronicznego napięcia etc. Podczas zajęć, przyjrzymy się sobie i zastanowimy, na co sobie pozwalamy, co w sobie „wybieramy”, a co odrzucamy, czy jesteś wobec samych siebie życzliwi i tolerancyjni.

Czy możemy zrobić coś dla siebie z okazji 4 czerwca? Możemy dać sobie czas i przestrzeń, zatroszczyć się o siebie, uwolnić od napięcia, poczuć ulgę. Warsztat jest inspirowany psychologią procesu i koncepcją głębokiej demokracji. Będziemy pracować w oparciu o własne doświadczenie. Indywidualnie, w parach i grupie.

Warsztaty poprowadzi Kinga Sochacka – certyfikowana trenerka Akademii POP i trenerka umiejętności psychospołecznych z zakresu psychologii pozytywnej w praktyce. Prowadzi warsztaty rozwojowe w Akademii Psychologii Głębokiego Dialogu. Animatorka kultury i prezeska Fundacji Warszawa jest kobietą, od lat związana zawodowo z Domem Spotkań z Historią.
Od 2009 roku Dom Spotkań z Historią organizuje obchody rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Otworzyły one drogę do budowania państwa bardziej demokratycznego, suwerennego i wyzwolonego z więzów centralnie planowanej gospodarki. Co roku przypominamy uczestniczki, uczestników i świadków tamtych wydarzeń oraz zastanawiamy się, czym jest wolność i demokracja.

Warsztaty odbywają się w ramach tegorocznego programu wydarzeń, o którym można przeczytać tutaj.