Program

  • warsztaty

Program

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ | Oddech wolności w sytuacjach kryzysowych | warsztaty

03.06.2023
godzina 15:00 - 19:00

WYBRALIŚMY WOLNOŚĆ | Oddech wolności w sytuacjach kryzysowych | warsztaty

03.06.2023
godzina 15:00 - 19:00

  • warsztaty
warsztaty  

Warsztat skierowany do osób doświadczonych wojną na Ukrainie – Ukrainek i Ukraińców, oraz Polek i Polaków. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc: 16, obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl, wpisując w tytule nazwę warsztatu.

❗️ Warsztaty odbywają się również w języku ukraińskim. 
Читайте українською →

Migracja i życie na uchodźctwie wiążą się z wieloma stresującymi sytuacjami, które rodzą w nas napięcia i budzą silne emocje. Jesteśmy różni. Mamy różne temperamenty i sposoby radzenia sobie ze stresem. Wszyscy też mamy inne doświadczenia związane z wojną w Ukrainie. Podczas warsztatu spróbujemy złapać oddech wolności i uwolnić się od stresu poprzez pracę z oddechem i ciałem.

Skupimy się na różnorodnych technikach i ćwiczeniach, które pozwolą odprężyć się, zrelaksować i być bliżej siebie. Nauczymy się rozpoznawać i wyrażać emocje w sposób zdrowy i konstruktywny, co pozwoli nam lepiej się sobą opiekować w sytuacjach trudnych i budować bardziej satysfakcjonujących relacje. Nasze ćwiczenia opierać się będą na indywidualnym tempie pracy, co pozwoli na dostosowanie ich do potrzeb i możliwości uczestniczek i uczestników warsztatów. Sięgniemy po metody BBTRS (System Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy) łączącej w sobie różne techniki i praktyki, od mindfulness i terapii zorientowanych na ciało, po praktyki oddechowe znane od tysiącleci.

Warsztaty poprowadzi Wika Solonitsyna – psycholożka, coach i trenerka specjalizująca się w profilaktyce zdrowia psychicznego, wypalenia zawodowego i odreagowania stresu w sytuacjach kryzysowych. Od początku wojny pracuje z uchodźcami w Polsce i prowadzi warsztaty w Ukrainie. Pochodzi z Krymu, zanim zamieszkała w Warszawie, wiele lat spędziła na północy Ukrainy w Czernichowie. 


Od 2009 roku Dom Spotkań z Historią organizuje obchody rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Otworzyły one drogę do budowania państwa bardziej demokratycznego, suwerennego i wyzwolonego z więzów centralnie planowanej gospodarki. Co roku przypominamy uczestniczki, uczestników i świadków tamtych wydarzeń oraz zastanawiamy się, czym jest wolność i demokracja.

Warsztaty odbywają się w ramach tegorocznego programu wydarzeń, o których można przeczytać tutaj.