Zapraszamy na wystawy, do księgarni i kawiarni:
od wtorku do piątku: 10:00–20:00 (księgarnia 12:00–20:00)
w sobotę i niedzielę: 12:00–20:00 (księgarnia 12:00–20:00)
wstęp wolny
Gośćmi spotkania prowadzonego przez Piotra Metza byli Tomasz Makowiecki, który przedstawił swój autorski album „MOIZM” oraz Maciej Werk, założyciel i wokalista zespołu „Hedone”, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny.
Spotkanie poświęcone poszukiwaczom własnego, indywidualnego stylu. Witold Lutosławski: Zdecydowałem się na pracę od zera w 1948 roku. Nie znajdowałem wokół siebie żadnych modeli, żadnych trendów, które mogłyby mi w tym pomóc, aby odnaleźć język muzyczny i w ogóle estetykę, której pragnąłem. To była praca całkowicie samodzielna. Nie zależało mi na tym, aby uczestniczyć w jakichś prądach, jakichś modach, w jakichś ewentualnie kierunkach estetycznych. Nie dlatego, żebym się specjalnie od tego chciał dystansować, ale po prostu miałem dla mnie najpilniejsze zadanie, to jest po prostu powiedzieć to, co chciałem powiedzieć. I do tego potrzebny był mi język, którego wokół siebie nie znajdowałem, musiałem go sam wypracować. Tak się też stało. Ktoś mnie się kiedyś zapytał: „Czy pan należy do jakiegoś kręgu, czy do jakiegoś trendu, czy jest pan samotnym wilkiem?”[…] Powiedziałem: tak, ja jestem „lonely wolf". Spotkanie poświęcone poszukiwaczom własnego, indywidualnego stylu, twórcom, którzy wyprzedzili swój czas.
Wydarzenie w ramach projektu związanego z setną rocznicą urodzin kompozytora. Poszukiwanie ma przybliżyć postać jednego z największych kompozytorów XX wieku poprzez historię czasów, w których żył i tworzył (ze szczególnym naciskiem na przełom lat 50 i 60.). Opowiemy o wpływie, jaki na rozwój polskiego życia kulturalnego miała odwilż 56 roku. Przybliżymy także codzienne życie początku lat 60. w PRL. Pełny program nawww.poszukiwanie.dsh.waw.pl Na zdjęciu: Tomek Makowiecki