Dom Spotkań z Historią zaprasza na pokazy monodramu Agnieszki Przepiórskiej „OCALONE” na podstawie tekstu Piotra Rowickiego w reżyserii Mai Kleczewskiej.
Nagroda jest przyznawana autorom i autorkom książek poświęconych najnowszej historii Polski — od odzyskania niepodległości w 1918 roku do czasów współczesnych.
Matka. Działaczka społeczna. Poetka. Kolorowy ptak. Kobieta walcząca z systemem i narzuconymi normami społecznymi. Matka zamordowanego przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej Grzegorza Przemyka. Monodram o Barbarze Sadowskiej w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej
To pierwszy raport poświęcony niematerialnemu dziedzictwu stolicy. Uchwycone zostały w nim przekazywane międzypokoleniowo praktyki, tradycje i zwyczaje budujące warszawską tożsamość, a także kształtujące związek mieszkanek i mieszkańców z miastem.
Od 2009 roku wszystkie nasze działania związane z upowszechnianiem dziedzictwa Kresów realizowane są w ramach wydzielonego programu Domu Spotkań z Historią pod nazwą Warszawska Inicjatywa Kresowa.
Warszawski Ogród Sprawiedliwych został założony w 2014 roku przez Dom Spotkań z Historią z inicjatywy mediolańskiej Fundacji GARIWO. Każdego roku wyrastają drzewka dedykowane osobom, które ratowały życie innych lub występowały w obronie ludzkiej godności.
W ramach projektu wybrane zasoby Archiwum Historii Mówionej prezentujemy w formie mobilnych gier terenowych. Wywiady biograficzne i archiwalne zdjęcia stanowiły podstawę i inspirację do opracowania wciągających fabuł dla dzieci i dorosłych.