Dom Spotkań z Historią realizuje projekt dokumentacyjny o migracjach do Warszawy w latach 1945–2022. Poszukujemy rozmówczyń i rozmówców, którzy przeprowadzili się tutaj przed wielu laty albo całkiem niedawno, szukając szczęścia,
Z okazji rocznicy 100-lecia powstania Związku Polaków w Belgii, Dom Spotkań z Historią – na zaproszenie Ambasady RP w Brukseli – zrealizował sześć wywiadów z członkiniami i członkami tej organizacji.
AHM to największy w Polsce zbiór relacji biograficznych. Liczy już ponad 5500 opracowanych archiwalnie nagrań audio lub wideo, a także ponad 30000 zdjęć z rodzinnych albumów.
Portal Audiohistoria.pl to przede wszystkim katalog, umożliwiający wyszukanie informacji o wszystkich naszych nagraniach audio i wideo. Skorzystaj z zakładki Przeszukaj zbiory.
Jako pierwsi w Polsce prezentujemy online pełny źródłowy zapis relacji biograficznych. Wszystkie wywiady połączone zostały z transkrypcjami, które ułatwiają przeszukiwanie narracji.
To wyjątkowy spacer po ulicach dawnego miasta, pełen osobistych historii. Mapa jest sukcesywnie uzupełniana o nowe materiały, które „przypięte” są do miejsc, o których opowiadają.
„Pogłosy” to wielogłosowa opowieść o doświadczeniach drugiego pokolenia — osób, których rodzice byli więźniami obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej.
Zawartość aplikacji dostępna jest również on-line pod adresem https://relacjebiograficzne.pl/prezentacje/wybory#tematy.