Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

Mikołajki w DSH! „Mikołajki w DSH oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Album rodzinny: SPOJRZENIA”

04.12.2016

Mikołajki w DSH! „Mikołajki w DSH oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Album rodzinny: SPOJRZENIA”

04.12.2016

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Koncert duetu „Jerz Igor” (miks kołysanek z „Małej Płyty” i nowych „Zimowych” utworów) oraz rodzinne akcje fotograficzne inspirowane prezentowaną w DSH wystawą „Album rodzinny: SPOJRZENIA”  to atrakcje, jakie Dom Spotkań z Historią przygotował z okazji Dnia Świętego Mikołaja dla dzieci i rodziców.

PROGRAM

12:00

Na wystawie prezentujemy ponad 300 prywatnych zdjęć, które pokazują ważne momenty w życiu naszych rozmówców, świadków historii, którzy powierzyli nam swoje wspomnienia i przekazali zdjęcia do archiwum Historii Mówionej. Czy wyjmując zdjęcia z domowych albumów i rodzinnych kontekstów, możemy spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy? Po ekspozycji oprowadzą nas kuratorki: Agnieszka Pajączkowska i Monika Szewczyk-Wittek.

13:00 – 16:30 GWIAZDOR VEL ŚW. MIKOŁAJ – akcja fotograficzna

W tym szczególnym dniu nie może zabraknąć świątecznej sesji fotograficznej. Prawie każdy z nas przechowuje w swoim rodzinnym albumie pamiątkowe zdjęcie z Gwiazdorem lub Mikołajem. Tradycji stać się musi zadość! Realizacja od ręki i za friko! Wszystkie fotografie trafią również do galerii udostępnionej na profilu DSH na Facebooku.

14:30 – 17:30 ŚWIĄTECZNY ALBUM RODZINNY – fotoinstalacja

Rodzinne zdjęcia przy wigilijnym stole? Koń na biegunach pod choinką? Bezcenna chwila rozpakowywania prezentów? Sprawdź jakie świąteczne zdjęcia masz w swoim rodzinnym albumie i przynieś wybrane fotografie do DSH w wersji papierowej lub cyfrowej. Stwórz razem z nami świąteczną fotoinstalację, która będzie prezentowana do 6 stycznia 2017 roku.

13.00 – 16.30 PRZY CHOINCE – warsztaty plastyczne

Tradycyjnie zdobimy choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami z bibuły, kolorowych papierów, piórek itp.

17:00  JERZ IGOR – koncert

Występ „tajemniczej dwuosobowej postać śpiewającej i grającej na wielu instrumentach” czyli muzyczny duet Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza. Jerz Igor regularnie koncertuje w Polsce (Opener Festival, OFF Festival) i zagranicą. Koncerty oparte są na interakcji z najmłodszymi słuchaczami. Po występie przewidziany jest czas na wspólną muzyczną zabawę i poznawanie instrumentów. Kontakt z mediami: Kinga Sochacka (DSH), tel. 533 190 000, k.sochacka@dsh.waw.pl. Więcej informacji na stronie: dsh.waw.pl i na Facebooku.