Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

Piknik wolnościowy – Wyłącz system

03.06.2012

Piknik wolnościowy – Wyłącz system

03.06.2012

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Już po raz czwarty zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. 3 czerwca (niedziela), godz. 13.00–20.00, skwer im. księdza Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia)
  • Piknik wolnościowy
Koncerty zespołów: The Phantoms (godz. 14.00), Biff (godz. 15.30),  Budyń  (godz. 17.00) oraz Kinior & Mamadou Diouf (godz. 18.00). Prowadzenie: Emanuela Osowska i Damian Kwiatkowski.
  • Podwórko PRL
Plac zabaw dla dzieci. Niezwykła podróż w czasie do świata nieistniejących dziś dziecięcych podwórek, na których grało się w kapsle, klasy i w gumę.
  • Mężczyźni wielofunkcyjni
Warsztaty prowadzili byli opozycjoniści: Mirosław Chojecki, wydawca (Oficyna wydawnicza NOVA w podziemiu), działacz opozycji demokratycznej w PRL, producent filmowy; Henryk Wujec, polityk, działacz opozycji w czasach PRL, doradca Prezydenta RP ds. społecznych; Wojciech Onyszkiewicz, historyk i działacz opozycji demokratycznej w PRL; Andrzej Zieliński, drukarz w podziemiu, działacz opozycji demokratycznej w PRL.
  • Audioprzewodnik Warszawa opozycjonistek i spacer po stolicy
Wyjątkowy spacer po stolicy, który przeniósł uczestników do  swiata opozycjonistek: konspiracyjnych mieszkań, sklepów z pustymi półkami, demonstracji, książek z drugiego obiegu, aresztowań i rewizji, domów z nieobecnym, bo zaangażowanym w walkę z systemem mężem... Autorzy projektu: Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna. Program wszystkich wydarzeń w ramach WYŁĄCZ SYSTEM VOL. 4 Poniżej migawki filmowe z poprzednich edycji Święta Wolności – Wyłącz system