Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

SZTUKA DOKUMENTU 2010: "Kroniki Powstania w Getcie", "Rolki tożsamości", "Balcerowicz"

26.11.2010

SZTUKA DOKUMENTU 2010: "Kroniki Powstania w Getcie", "Rolki tożsamości", "Balcerowicz"

26.11.2010

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Festiwal Multimedialny SZTUKA DOKUMENTU 2010 odbędzie się pod szeroko rozumianym hasłem "Wolność". Filmy podejmują ten temat w rozmaitych kontekstach – jak rozumiana jest wolność po roku 1989 w Europie Środkowo-Wschodniej, wolność polityczna na świecie, wolność artystyczna, wolność osobista. W programie Festiwalu znajdzie się około 60 filmów z całego świata, przy czym każdy dzień i jednocześnie blok tematyczny będzie poświęcony innemu aspektowi wolności. Festiwal zainaugurowały trzy filmy:  
  • godz. 14:00
Kroniki Powstania w Getcie Warszawskim wg Marka Edelmana (Polska, 1993, 75'), reż. Jolanta Dylewska Kronika wydarzeń z okresu powstania w getcie. Chłodna, niemal beznamiętna relacja Marka Edelmana o śmierci, walce, bohaterstwie i osamotnieniu. W dokumencie wykorzystano nakręcone w getcie materiały filmowe z archiwum warszawskiej WFDiF.
  • godz. 16:00
Rolki tożsamości (Polska, 2009, 2') reż. Jakub Pączek Jak napisali twórcy: film o kulturotwórczej roli papieru toaletowego i jego braku. Impresja o wolności z przymrużeniem oka. Balcerowicz – gra o wszystko (Polska, 2009, 60') reż. Andrzej Fidyk i Anna Więckowska Filmowy portret profesora Leszka Balcerowicza,  twórcy reform gospodarczych po 1989 roku. Więcej informacji na stronach festiwalu