Program

  • spotkanie

Program

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – promocja albumu „Inside Poland”

30.09.2017
godzina 16:00

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – promocja albumu „Inside Poland”

30.09.2017
godzina 16:00

  • spotkanie
spotkanie  

Zapraszamy na premierę albumu „Inside Poland” Mariana Schmidta, znanego fotografa i cenionego pedagoga. Podczas spotkania odbędzie się pokaz fotografii zebranych w albumie oraz tych prezentowanych wcześniej na wystawie. Marian Schmidt opowie o Polsce, jaką zobaczył w latach 70’ oraz o klimacie PRL-u. Zdradzi także, jak wyglądała praca nad zdjęciami, w jakich warunkach powstawały, przywoła także anegdoty i przygody z nimi związane. Po spotkaniu Marian Schmidt będzie podpisywał swój album. 

WSTĘP WOLNY

Książka dostępna w Księgarni XX wieku Domu Spotkań z Historią oraz w sklepie internetowym bookstore.dsh.waw.pl. Album można także kupić za pośrednictwem hurtowni Azymut.

„Inside Poland” to wybór przeszło stu prac, prezentowanych wcześniej na wystawie w Domu Spotkań z Historią, które autor wykonał podczas swych podróży po Polsce. Są to fotografie z reporterskich cykli z lat 70., kilkanaście współczesnych zdjęć z Polski, a także wysublimowane, ponadczasowe fotografie. Czarno-białe fotografie przywołują klimat PRL-u i pozwalają dzisiejszemu odbiorcy zauważyć zmiany, jakie zaszły w naszym kraju w minionych dekadach.