Program

  • inne

Program

Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński Trio – koncert w Jazz Club Akwarium

14.12.2017
godzina 19:00

Grażyna Auguścik i Andrzej Jagodziński Trio – koncert w Jazz Club Akwarium

14.12.2017
godzina 19:00

  • inne
inne  

Dawka jazzu na najwyższym poziomie, w perfekcyjnym wykonaniu. Grażyna Auguścik i Jagodziński Trio to osobowości artystyczne z imponującym dorobkiem artystycznym oraz karierą międzynarodową.
 


Grażyna Auguścik jest jedną z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu, aranżerką, kompozytorką, producentką i liderką własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci światowej scenie jazzowej. Absolwentka słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 mieszka w Chicago. Karierę rozpoczynała jako piosenkarka, występując na festiwalach w Toruniu, Opolu i Krakowie. 1988 wyjechała do USA, gdzie współpracowała z m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz gwiazdami amerykańskiego jazzu: Randym i Michaelem Breckerami, Jimem Hallem, Johnem Medeskim i Patricią Barber. Nagrała 19 autorskich albumów. 


Andrzej Jagodzińsk to znakomity i wszechstronny pianista. Współpracował z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection oraz z zespołami Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od lat prowadzi własne trio (Adam Cegielski – kontrabas i Czesław „Mały“ Bartkowski – perkusja), które zasłynęło jako niezrównany interpretator jazzowych opracowań dzieł Chopina.


Koncert towarzyszy wystawie From Poland with Love organizowanej przez Dom Spotkań z Historią
w ramach obchodów Roku Wilsona.


Gdzie: Jazz Club Akwarium, Krakowskie Przedmieście 60A (Skwer Hoovera)
Kiedy: 14.12.2017, godz. 19:00
Kup bilet on-line
przedsprzedaż – 39 zł
w dniu koncertu – 49 zł