Inne

  • inne
  • aktualności

Inne

Mobile Trends Awards 2018 dla Domu Spotkań z Historią!

Mobile Trends Awards 2018 dla Domu Spotkań z Historią!


inne aktualności  

Z radością informujemy, że przygotowana przez Dom Spotkań z Historią aplikacja mobilna Wasza Warszawa 1918/2018 została wyróżniona prestiżową nagrodą Mobile Trends Awards w kategorii Edukacja i Turystyka. Za projekt odpowiadała Warszawska Pracownia Multimedialna Domu Spotkań z Historią we współpracy z firmą MoveApp / Grupa Me & My Friends.
 


Statuetki przyznano na uroczystej Gali Mobile Trends Awards, która odbyła się 7 marca 2019 w Krakowie. Mobile Trends Awards to nagrody przyznawane firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Już od ośmiu lat jest to najbardziej prestiżowa nagroda, nazywana Oscarem branży mobilnej w Polsce. Co roku konkurują ze sobą silne marki, które oceniane są za jakość wykonania, rozwiązanie potrzeb użytkowników, za innowacyjność oraz rozpoznawalność.

Statuetki Mobile Trends Awards przyznawane są przez Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą eksperci związani z branżą mobile i nowych technologii. Jak podkreślają organizatorzy — już nominacja to ogromne wyróżnienie, a wygrana w Mobile Trends Awards to dołączenie do niekwestionowanej elity, do grona marek, które tworzą projekty mobilne na najwyższym poziomie.

Aplikacja Wasza Warszawa 1918/2018 powstała z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Był to jeden z projektów Domu Spotkań z Historią zrealizowany w ramach warszawskich obchodów, których hasłem przewodnim było: Stolica wolności 1918–2018. Nasza aplikacja łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Prowadzi użytkowników przez współczesną stolicę i przybliża pasjonującą historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Aplikacja zawiera spacery, interaktywne mapy z 1918 i 2018 roku oraz gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej, które pozwalają zanurzyć się w poprzednim stuleciu oraz poznać miejsca najważniejsze dla polskiej niepodległości. Dzięki bogactwu źródeł — zdjęciom, filmom, nagraniom dźwiękowym — a także licznym ciekawostkom historycznym Wasza Warszawa 1918/2018 odkrywa nieco zapomnianą codzienność zwykłych mieszkańców oraz społeczne i kulturowe realia odradzającej się Polski.

Dotychczas aplikację na systemy mobilne Android i iOS ściągnęło ponad pięć tysięcy osób. W ramach aplikacji opracowano 273 punkty na mapie Warszawy, stworzono 20 spacerów i 40 biogramów postaci ważnych dla kultury, polityki i architektury w II Rzeczypospolitej. Ponadto powstało 5 gier miejskich (w tym jedna przeznaczona dla dzieci) wykorzystujących technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Aplikacja Wasza Warszawa jest dostępna bezpłatnie w sklepach App Store i Google Play.