Program

  • cykle

Program

Sobotni Bzik 2 – zabawa taneczna wielce urozmaicona

03.02.2018
godzina 20:00

Sobotni Bzik 2 – zabawa taneczna wielce urozmaicona

03.02.2018
godzina 20:00

  • cykle
cykle  

Po raz drugi Dom Spotkań z Historią zabierze warszawiaków w szaloną podróż do lat 30. ubiegłego wieku. Zapraszamy w przedostatnią sobotę karnawału! 
 Odwiedzimy świat ekskluzywnych klubów, kabaretów, barwnych rewii oraz wszechobecnego swingu i dżezu. Będziemy śpiewać przedwojenne i powojenne szlagiery, tańczyć shim-sham i taniec rewiowy, a w garderobie stroić się w kolorowe piórka. Na „salonach” królować będą gry towarzyskie – kotyliony, flirt warszawski i poczta francuska. W programie wieczoru każdy znajdzie coś dla siebie – od nauki tańców i zabawy w karaoke zaczynając, na obficie zaopatrzonym bufecie kończąc. Obowiązuje stylizacja na lata 20., 30.!


PROGRAM WIECZORU

20.00 START

Dj Pietia i międzywojenne inspiracje muzyczne, bufet obficie zaopatrzony (Kawiarnia Karowa 20), scenografia à la Gatsby, garderoba i punkty stylizacji, serpentyny, balony i gry salonowe:

  • FLIRT WARSZAWSKI – gra towarzyska dla pań i panów. Szukaj stolików z kartami.
  • POCZTA FRANCUSKA – zabawa w przesyłanie liścików. Skrzynka na recepcji.
  • LOTERIA FANTOWA  – spróbuj szczęścia! Do wygrania m.in. „Zdzierak Warszawski”. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na rzecz misji humanitarnej w Syrii (PAH).
  • LOSOWANIE KOTYLIONÓW – zabawa w „sławne” pary. Stań się Polą Negri i odnajdź w tłumie swojego Rudolfa Valentino.


POKAZY I NAUKA TAŃCA
Prowadzenie: Izabela Zawadzka i Marcos de Lima (Brazylia)

20.45 SHIM SHAM – układ wywodzący się z jazzu i stepowania wykonywanego na koniec występu przez muzyków i tancerzy swingu w latach 20. i 30.

21.30 TANIEC REWIOWY – wybuchowa mieszanka klasyki, tańca nowoczesnego i jazzowego. Swoją popularność zawdzięcza rewiom łączącym w sobie elementy muzyki, tańca i słowa.

22.30 SALSA – pikantna mieszanka jazzu i Karaibów. Wszystkie style taneczne salsy łączy jedno – pasja.


23.00 RETRO KARAOKE

23.00 Śpiewamy przedwojenne i powojenne szlagiery m.in. „Sex Appeal”, „Bo we mnie jest sex”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Zapisy podczas zabawy na recepcji.