Program

  • wokół wystaw
  • warsztaty

Program

Warsztaty fotograficzne wokół wystawy

18.02.2018
godzina 12:00

Warsztaty fotograficzne wokół wystawy

18.02.2018
godzina 12:00

  • wokół wystaw
  • warsztaty
wokół wystaw warsztaty  

Brąz Van Dyke to jedna z najstarszych technik fotograficznych, pozwalająca na uzyskiwanie metodą stykową pozytywów o ciepłej, brązowej barwie. Uczestnicy warsztatów nauczą się wykonywać odbitki tą metodą.

Prowadzenie: Łukasz Gietka i Greg Ostrowski.

 

Na zajęcia obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl. 

 

Łukasz Gietka jest absolwentem Studium Fotografii ZPAF. Pracę dyplomową wykonywał w technice mokrego kolodionu ponad 8 lat temu, kiedy nie był on jeszcze "modny", od tego czasu propaguje  i prowadzi warsztaty m.in. z tej pięknej i trudnej techniki. Uczył się technik szlachetnych u prof.  Konrada Pollescha, prof. Andrzeja Pytlińskiego, Georgii Krawiec, Jessici Fergusson. 

Greg Ostrowski jest fotografem zawodowym od 1993 roku. Pracował dla wielkich agencji reklamowych i znanych marek produktów, a także dla agencji modelek, w tym również w Paryżu. Opublikował także cykl artykułów na temat technik polaroidowych w magazynie „POZYTYW”, artykuł w „Heritage POLSKA”, zaś w cyklu „Przeżyj akt” w magazynie „FOTO” –  artykuł „Ciało i rekwizyt”.

BRĄZ VAN DYKE to jedna z najstarszych, pięknych technik fotograficznych, pozwalająca na uzyskiwanie metodą stykową pozytywów o ciepłej, brązowej barwie na fakturalnych papierach artystycznych, poddawanych ekspozycji światłem bogatym w UV. Zdjęcia wywoływane są w czystej wodzie i następnie utrwalane w roztworze wodnym tiosiarczanu sodu. Technika ta została odkryta w 1842 roku przez uczonego Johna Herschela, a jej ostateczna wersja pod nazwą Van Dyke Brown - przez W. J. Nichola w 1899 r. Nazwa tej techniki pochodzi od nazwy pigmentu malarskiego pochodzenia organicznego, znanego od XVII wieku.