Program

  • książka
  • spotkanie

Program

Spotkanie z książką – Chłopak z Katynia

13.02.2018
godzina 18:00

Spotkanie z książką – Chłopak z Katynia

13.02.2018
godzina 18:00

  • książka
  • spotkanie
książka spotkanie  

Spotkanie poświęcone książce „Chłopak z Katynia”. W spotkaniu weźmie udział autor  Jerzy A. Wlazło, a także bohater książki – Henryk Troszczyński.

„Chłopak z Katynia” to pasjonująca opowieść o wojennych losach ostatniego żyjącego świadka odkrycia grobów polskich oficerów w Katyniu.

Rok 1942, Henryk Troszczyński znajduje się w grupie Polaków wysłanych przez Niemców na Wschód na przymusowe roboty w okolice Katynia. Opowieść Jerzego Wlazły przytacza dramatyczne losy człowieka, przez którego życie przetoczył się walec historii. Bogato ilustrowana archiwalnymi materiałami opowieść Henryka Troszczyńskiego to także fascynująca opowieść o przedwojennej Warszawie i brutalnym świecie Woli, której obrazy przywodzą na myśl powieść „Król” Szczepana Twardocha.

Henryk Troszczyński urodzony 28 lipca 1923 roku w Warszawie. Powstaniec warszawski, pseud. „Murarz”. Walczył na Woli w zgrupowaniu „Waligóra”. Ostatni żyjący świadek odkrycia grobów polskich oficerów w lesie katyńskim.

Jerzy A. Wlazło – przez blisko 20 lat związany z mediami lokalnymi i ogólnopolskimi. Autor powieści sensacyjnych, przygodowych dla młodzieży, bajek i reportaży literackich.