Program

  • cykle
  • spotkanie

Program

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Od terrorysty do polityka

23.03.2018
godzina 18:00

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Od terrorysty do polityka

23.03.2018
godzina 18:00

  • cykle
  • spotkanie
cykle spotkanie  

Czy terroryzm może być skuteczną metodą walki o swoje cele polityczne? Czy terrorysta może stać się politykiem? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
 


Cykl ma na celu przybliżenie historii terroryzmu oraz pokazanie jego złożoności z perspektywy różnych nauk: ekonomii, politologii, nauk o bezpieczeństwie, medioznawstwa, literaturoznawstwa, socjologii i psychologii. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji terroryzmu i analogiach pomiędzy wydarzeniami XX wieku a współczesnymi wyzwaniami. Seminarium 23 marca zostanie poświęcone terroryzmowi w ujęciu politologicznym.


Współcześnie występuje ok. 200 różnych definicji terroryzmu, przy czym autorzy większości z nich wskazują na polityczną motywację sprawców przestępstw terrorystycznych. Podczas kolejnego spotkania w DSH przyjrzymy się m.in. historii Irlandzkiej Armii Republikańskiej, Organizacji Wyzwolenia Palestyny, terrorystom lewicowym w Ameryce Południowej i Europie lat 70. i 80.


W panelu dyskusyjnym udział wezmą dziennikarka i polityk, Poseł na Sejm RP Joanna Kluzik-Rostkowska, politolog i ekspert ds. Ameryki Południowej dr Piotr Łaciński oraz ekspert ds. bezpieczeństwa i autor „Encyklopedii terroryzmu” dr Krzysztof Karolczak. Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.


Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl


Organizatorzy: Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, DSH.